Zavrieť

Porady

Ako zaúčtovať preplatok z roku 2010?

Ahojte, poprosila by som niekoho o radu ohľadom preplatku za r.2010. Dostala som za plyn vyúčt. faktúru, kde bol preplatok za rok 2010 -420,-Eur a príslušná 19% DPH v sume -79,80 Eur. Ako mám zaúčtovať tento preplatok? Ďakujem za info!!!
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    dadda77 Pozri príspevok
    Ahojte, poprosila by som niekoho o radu ohľadom preplatku za r.2010. Dostala som za plyn vyúčt. faktúru, kde bol preplatok za rok 2010 -420,-Eur a príslušná 19% DPH v sume -79,80 Eur. Ako mám zaúčtovať tento preplatok? Ďakujem za info!!!
    Klasicky, ako ostatné. Upresni, s čím máš problém, takto sa to ťažko odpovedá.

    dadda77 je offline (nepripojený) dadda77

    dadda77
    Neviem, či si môžem uplatniť tú DPH, keď je to preplatok za minulý rok? A ešte navyše je tam iná sadzba dane, teda tých 19%, tak mám v tom chaos. S preplatkom za tento rok nemám problém, len ten minulý mi nie je jasný. Ešte som sa s tým nestretla, tak preto sa pýtam. Ďakujem Tweety!!!

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    -502,-343/-321
    alebo miesto 502 môže byť aj 648 Dal, kedže ide o minulý rok, a zrejme si netvorila rezervu, ani plusový odhad-pohľadávku na preplatok.

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    bolo treba hned napísať - áno odvedieš 19% DPH podľa faktúry, neuplatníš, kedže je to mínusom na vstupe. MUSIŠ DPH vrátiť.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    dadda77 Pozri príspevok
    Neviem, či si môžem uplatniť tú DPH, keď je to preplatok za minulý rok? A ešte navyše je tam iná sadzba dane, teda tých 19%, tak mám v tom chaos. S preplatkom za tento rok nemám problém, len ten minulý mi nie je jasný. Ešte som sa s tým nestretla, tak preto sa pýtam. Ďakujem Tweety!!!
    Áno, dph si môžeš uplatniť, kedže si doklad obdržala až tento rok. A vlastne konečne máš mínus, takže ju budeš musieť odviesť.

    Ako zaúčtovať preplatok z roku 2010?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.