Zavrieť

Porady

riadok v priznani DPH - služba z EÚ

Dobrý deň, prosím o radu ohľadom prijatej zahraničnej faktúry z Českej republiky. Sme platcami DPH na Slovensku a rovnako aj dodávateľ z ČR - prepravná spoločnosť. Fakturovali nám za prepravu z Českej republiky k nám na Slovensko. Na faktúre je odvolanie na paragraf 9 českého zákona o DPH. Máme túto faktúru za službu - prepravu samozdaniť a uviesť ju na riadkoch 11 a 12? Na faktúre nie je uvedené, že by sme my platili DPH pri prijatí služby alebo niečo podobné. Alebo riadky 09 a 10? Alebo ju pridať k došlým zahraničným faktúram za tovar? Veľmi pekne ďakujem za skorú odpoveď.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    zk24 je offline (nepripojený) zk24

    zk24
    Prijatie sluzby zo zahranicia s miestom dodania v tuzemsku. Zdanovanie podla §69 ods.3. V DP DPH do riadkov 11,12,21. Ak ide samozrejme ciste o sluzbu.

    zk24 je offline (nepripojený) zk24

    zk24
    11MON04 Pozri príspevok
    na riadkoch 11 a 12 majú byť služby podľa paragrafu 69 odst. 3 - služby podľa par. 15 odst. 8, ktorá dodala zahraničná osoba. Nám tú službu dodala zahraničná osoba, ale v tom paragrafe 15 odst. 8 nie je spomínaná preprava.
    §15 ods.8? Moj Z_DPH ma v §15 iba 4 odseky

    11MON04 je offline (nepripojený) 11MON04

    11MON04
    na riadkoch 11 a 12 majú byť služby podľa paragrafu 69 odst. 3 - služby podľa par. 15 odst. 8, ktorá dodala zahraničná osoba. Nám tú službu dodala zahraničná osoba, ale v tom paragrafe 15 odst. 8 nie je spomínaná preprava.

    11MON04 je offline (nepripojený) 11MON04

    11MON04
    Takže faktúra za službu - prepravu čisto len bude teda v 11, 12 a aj 21? ďakujem pekne.

    zk24 je offline (nepripojený) zk24

    zk24
    No ak si platca DPH na Slovensku, tak robis samozdanenie a teda más nárok na odpocet. Preto do r.21 tiež.

    11MON04 je offline (nepripojený) 11MON04

    11MON04
    Takže aj keď to je v riadku, kde sú služby, pri ktorých platí daň príjemca (11 + 12), tak je aj tak nárok na odpočet ako pri došlých zahraničných faktúrach za tovar, teda v konenčnom dôsledku tú daň neplatíme vlastne. Tak? Som len začiatočník a nemám veľmi veľa skúseností s takýmito faktúrami. A keď mám faktúru zo zahraničia od neplatcu DPH za službu - tvorba www stránok, ale my sme platcami v SR, tak to bude tak to isto, ale tam je nejaký rozdiel, keď oni nie sú plátcami?

    zk24 je offline (nepripojený) zk24

    zk24
    vravite ze ste platci DPH. a sluzbu ste si objednali urcite pod vasim IC DPH (je uvedene na FA?). Mate pravo urobit samozdanenie. Uctujete napriklad:
    518/321 1,000 €
    343/343 200 € (jedna dph je platba podla 69ods.3. druha dph je odpocet podla §49)

    zk24 je offline (nepripojený) zk24

    zk24
    11MON04 Pozri príspevok
    *alebo tam je nejaký rozdiel, keď oni nie sú plátcami?
    Ďakujem.
    dolezite je ze vy ste platcami dph. teda vzdy mate narok na odpocet dph (teda ak ide o danovy vydavok firmy)

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    aj ten neplatca musí byť registrovaný, ak je z EU a poskytuje služby /obdoba nášho §7a/.
    je to to isté, samozdanenie-výstup aj vstup.

    11MON04 je offline (nepripojený) 11MON04

    11MON04
    áno presne tak to už mám zaúčtované a na faktúre je naše IČ DPH. Takže sa mi tá suma zobrazuje na riadkoch 11, 12 a aj 21 teda. Ďakujem za pomoc.

    Inú faktúru mám potom taktiež z ČR za službu - tvorba www stránok, na faktúre nie je DPH, ale tento dodávateľ už nie je plátcom DPH v ČR, my sme. Tak neviem, že či to bude takto isto, keď v tomto prípade už dodávateľ nie je plátcom DPH u neho.

    11MON04 je offline (nepripojený) 11MON04

    11MON04
    Už som si prečítala posledné odpovede, teda moja posledná otázka je už bezpredmetná. Ďakujem veľmi pekne za pomoc.

    zk24 je offline (nepripojený) zk24

    zk24
    11MON04 Pozri príspevok
    áno presne tak to už mám zaúčtované a na faktúre je naše IČ DPH. Takže sa mi tá suma zobrazuje na riadkoch 11, 12 a aj 21 teda. Ďakujem za pomoc.

    Inú faktúru mám potom taktiež z ČR za službu - tvorba www stránok, na faktúre nie je DPH, ale tento dodávateľ už nie je plátcom DPH v ČR, my sme. Tak neviem, že či to bude takto isto, keď v tomto prípade už dodávateľ nie je plátcom DPH u neho.
    Bude to takisto. ak je tam uvedene vase IC DPH (malo by byt aj ic dph dodavatela - tiez musi byt registrovany, ako pise KEJKA vyssie).

    Difi je offline (nepripojený) Difi

    Difi
    Dobrý deň, prosím Vás o pomoc – sme platcami DPH na Slovensku, dostali sme 10.04.2012 faktúru od prepravnej firmy z ČR reg. IČ DPH CZ za prepravu zo dňa 30.03.2012 z SR do ČR, faktúra bola vystavená: 04.04.2012, zdanit. plnenie: 30.03.2012 , v ktorom mesiaci mám robiť samozdanenie? Čakám na Vaše odpovede, s pozdravom.

    yvica je offline (nepripojený) yvica

    yvica
    prosím vás, sro-reštauračné a ubyt.služby, platca dph, maďarská firma im sprostredkováva klientov pod ičdph maďarským a vystavila fa za sprostred. služby bez dph treba samozdanenie a na ktoré riadky11,12 a 21? uvádzam aj v súhrnnom výkaze? díky

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.