Zavrieť

Porady

paušálne výdavky na rok 2011

Ahojte, chcela by som sa spýtať, že
a/ koľko percent sú paušálne výdavky na rok 2011.
a ešte
b/ ak som za minulé roky robila riadne účtovníctvo (preukázateľné výdavky) , môžem si to teraz len tak zmeniť a za r.2011 urobiť paušálne?
Viem že to tu už bolo popísané, no ja potrebujem najnovšie na r.2011. Diky za odpovede.
Usporiadat
zk24 zk24

zk24 je offline (nepripojený) zk24

a/ 40%
b/ áno, ak:

(10) Ak daňovník, ktorý nie je platiteľom dane z pridanej hodnoty, alebo daňovník, ktorý je platiteľom dane z pridanej hodnoty len časť zdaňovacieho obdobia, neuplatní preukázateľné daňové výdavky, môže uplatniť výdavky vo výške 40 % z úhrnu príjmov uvedených v odsekoch 1 a 2.
0 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

Stanko,
oprav sa 60% paušal už nie je.
1 0
abcd.kates abcd.kates

abcd.kates je offline (nepripojený) abcd.kates

Ďakujem Vám. Pekný deň želám
0 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

vymazal som to- bolo skoro ráno a mal som zatmenie mysle dočasné :-)., ospravedlňujem sa za chybnú infošku...
Hanbím sa ako taký pes- asi začnem chodiť po kanáloch :-)
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
S tým 60% PV mám aj ja haluze , dosť často na ne zabúdam, že ich zrušili .
0 0
JankaO JankaO

JankaO je offline (nepripojený) JankaO

Dala som súhlas s prvou vetou, potom si dopísal druhú, tak som ho zrušila. Asi by nás tam bolo potom viacej...
0 0
Soňula Soňula

Soňula je offline (nepripojený) Soňula

Ja by som si chcela overiť, za rok 2011 sú paušálne výdavky 40%. Taktiež sa ako po minulé roky odrátava socialne a zdravotné poistenie v plnej výške, ako sa zaplatilo? Nieje v tomto niaka zmena na rok 2011? Ďakujem.
0 0
zk24 zk24

zk24 je offline (nepripojený) zk24

Soňula Pozri príspevok
Ja by som si chcela overiť, za rok 2011 sú paušálne výdavky 40%. Taktiež sa ako po minulé roky odrátava socialne a zdravotné poistenie v plnej výške, ako sa zaplatilo? Nieje v tomto niaka zmena na rok 2011? Ďakujem.
Zmena je iba v tom že sa zjednotili paušálne výdavky na 40%. Poistné si môžeš odpočítať v plnej výške.
1 0
Mila123 Mila123

Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

nie, nie je žiadna zmena.....(ak sa to týka § 6 ods. 1 a 2 daň. zákona)

zmena je v uplatnení NČZD podľa § 11 daň. zákona....
0 0
mondes mondes

mondes je offline (nepripojený) mondes

Ešte by som doplnila, že už nie je možnosť odpočítať zo ZD životné poistenie do výšky max. 398,33 Eur.
0 0
maartin maartin

maartin je offline (nepripojený) maartin

Ja som bol dnes na DU, a pani pracovnicka mi povedala, ze v pripade mojho dochodcu zivnostnika, ktoremu robim uctovnictvo, sa poistne odvody do SP a ZP uz nachadzaju v 40% pausaly. A to sa mi vobec nezda! Ja som ich totiz uz odratal zo zakladu dane + 40% pausal.

Myli sa, vsak?
0 0
Jana1303 Jana1303

Jana1303 je offline (nepripojený) Jana1303

...prosím o radu, prikladá sa Výkaz o príjmoch a výdajoch a Výkaz o majetku a záväzkov, keď sa podáva DP B - paušál,
ďakujem....
0 0
Antonia1 Antonia1

Antonia1 je offline (nepripojený) Antonia1

nie nepodáva
0 0
Jana1303 Jana1303

Jana1303 je offline (nepripojený) Jana1303

....ďakujéééééééééééééééém....... .............
si zlatá
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

maartin Pozri príspevok
Ja som bol dnes na DU, a pani pracovnicka mi povedala, ze v pripade mojho dochodcu zivnostnika, ktoremu robim uctovnictvo, sa poistne odvody do SP a ZP uz nachadzaju v 40% pausaly. A to sa mi vobec nezda! Ja som ich totiz uz odratal zo zakladu dane + 40% pausal.

Myli sa, vsak?
Správne sa ti to nepozdáva, pretože paušál je paušál, ten sa vypočíta k príjmu a skutočne zaplatené odvody potom pripočítame k paušálu.
0 0
perta perta

perta je offline (nepripojený) perta

ahojte, ja mám otázočku ohľadne pokuty, ktorú som dostala zo sociálnej poisťovne za oneskorenú platbu za sociálne poistenie, je možné túto pokutu prirátať do odvodov ??? Ďakujem
0 0
Mila123 Mila123

Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

perta Pozri príspevok
ahojte, ja mám otázočku ohľadne pokuty, ktorú som dostala zo sociálnej poisťovne za oneskorenú platbu za sociálne poistenie, je možné túto pokutu prirátať do odvodov ??? Ďakujem
čo si!!!!!
v žiadnom prípade nie.....ani do odvodov ani do prevádzkovej réžie, jedine tak do VNZD
0 0
lenka.ba lenka.ba

lenka.ba je offline (nepripojený) lenka.ba

Mila123 Pozri príspevok
nie, nie je žiadna zmena.....(ak sa to týka § 6 ods. 1 a 2 daň. zákona)

zmena je v uplatnení NČZD podľa § 11 daň. zákona....
ale asi len čo sa týka toho, že sa už nedajú uplatniť NČ na DDS, účelové sporenie a ŽP...
0 0
lenka.ba lenka.ba

lenka.ba je offline (nepripojený) lenka.ba

Prosím vás, a môžem odpočítať aj odvody za minulé roky (nedoplatky)?
0 0
ewita888 ewita888

ewita888 je offline (nepripojený) ewita888

lenka.ba Pozri príspevok
Prosím vás, a môžem odpočítať aj odvody za minulé roky (nedoplatky)?
áno, môžeš..
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať