Zavrieť

Porady

ako vypárovať zálohy z roku 2009

Dobrý deň ,
chcela by som poprosiť o radu . Prevzala som PÚ v katastrofálnom stave /stav v pokladni -148000 Eur, 251000 Eur na prijatých preddavkoch 180.000 na uhradených preddavkoch / Čo sa týka pokladne, to nejako doúčtujem ako OV podnikateľa, ale :

1.ako vypárovať faktúry s úhradami , ktoré sú nahraté z BV ako zaplatená záloha fa v EUR, sa jedná o fa aj platby v rokoch 2009 a aj v 2010 ale FA sú evidované ešte aj teraz v roku 2011 na 321 ako záväzok / a to v USD/ ?

2.tak isto úhrady fa za dopravu v 1,2,3 aj 4 mesiaci roku 2011 BV účtovala 314/221 . A problém je v tom, že uvedené úhrady v sume cca 17.000 Eur sú za fa z roku 2010, ktoré nie sú nikde v účtovníctve zaevidované . Čo s tým ?

Ďakujem za pomoc
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    1. 321/314, treba si však zistiť, či záväzky boli k 31.12. prekurzované, alebo nie, použiť kurz zo dňa úhrady, kurzové rozdiely - náklady/výnosy minulých období.......................nuž nezávidím
    2. faktúry musia predsa existovať, oslovte dodávateľov, vyžiadajte opisy. Ak sa nepodarí, tak 546/314 nedaňový náklad.

    važanka je offline (nepripojený) važanka

    važanka
    Ďakujem ... no vidím, že to bude riadna makačka a to mám po tejto účtovníčke prebrať ešte jednu väčšiu firmu, tak už teraz nemôžem spať z obavy, v akom stave ju nájdem...

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    však nepreberaj......................či musíš?

    Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

    Dáša_
    ja osobne by som sa v prvom rade snažila zistiť, v akom stave skutočne tie pohľadávky a záväzky sú. Čo je naozaj zaplatené a čo ešte visí v saldokonte.

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    tak platby, ak vie identifikovať, nepustia, to vypáruje.
    Súčasne, kedže sa blíži koniec roka, by som poposielala žiadosti obchodným partnerom o zaslanie súpisu pohľadávok, záväzkov.

    ako vypárovať zálohy z roku 2009

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.