Zavrieť

Porady

chcem sa opýtať, či môže neznáma osoba používať moju foto na internetovej stránke,

dobrý deň, chcem sa opýtať, či môže neznáma osoba používať moju fotku na internetovej stránke bez môjho súhlasu, aj ked ma ona fotila a ja som v tedy s tým súhlasil ,aby ma fotila, ale nesuhlasil som s jej zverejňovaním. dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    terezamaria je offline (nepripojený) terezamaria

    som jednoducho žena terezamaria
    munchen1 Pozri príspevok
    dobrý deň, chcem sa opýtať, či môže neznáma osoba používať moju fotku na internetovej stránke bez môjho súhlasu, aj ked ma ona fotila a ja som v tedy s tým súhlasil ,aby ma fotila, ale nesuhlasil som s jej zverejňovaním. dakujem
    Určite si jej nezakázal, že ju nemôže zverejniť. Myslím, že o tom ste sa ani nerozprávali.
    No keď si sa dal odfotiť neznámej osobe, dostala Tvoj súhlas na fotenie, tak to asi nie je chyba, či?
    Pokiaľ chceš, aby tú fotku odstránila, tak ju o to požiadaj.
    Naposledy upravil terezamaria : 28.10.11 at 17:27

    Gina Er je offline (nepripojený) Gina Er

    Gina Er
    munchen1 Pozri príspevok
    dobrý deň, chcem sa opýtať, či môže neznáma osoba používať moju fotku na internetovej stránke bez môjho súhlasu, aj ked ma ona fotila a ja som v tedy s tým súhlasil ,aby ma fotila, ale nesuhlasil som s jej zverejňovaním. dakujem
    ak si nesúhlasil,nemala by tvoju fotku používať,vyzvi ju na odstránenie fotky.

    Zitulda je offline (nepripojený) Zitulda

    Zitulda
    tanicka218 Pozri príspevok
    moze, ma autorske prava
    Tánička, to sa naozaj mýliš...pozri si v príspevku predo mnou pridaný link. Ak aj dám niekomu súhlas na fotenie, bez môjho súhlasu o ich zverejnenie nesmie ich použiť, aj keď je autorom fotiek .

    Zitulda je offline (nepripojený) Zitulda

    Zitulda
    ...požiadaj ju ako Ti tu dievčatá radia a ak neodstráni, môžeš to riešiť súdnou cestou, ale to je zdĺhavé. Držím Ti palce.

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    Autorské právo a právo zverejniť niekoho podobizeň verejne sú dve úplne rozdielne veci.
    Súhlas s vytvorením podobizne (fotky) nedáva automaticky súhlas na jej zverejnenie. Takéto dielo je len chránené autorským právom pre tvorcu. Ak by ju chcel zverejniť, musí subjekt (model) požiadať o toto zverejnenie.
    V základnom zadaní problému:
    či môže neznáma osoba používať moju fotku na internetovej stránke bez môjho súhlasu, aj ked ma ona fotila a ja som v tedy s tým súhlasil ,aby ma fotila, ale nesuhlasil som s jej zverejňovaním
    Subjekt súhlasil s fotením, fotka podlieha autorskému právu pre fotografa - je to jeho dielo, výtvor. Zverejniť verejne na internete nemôže, pretože subjekt nedal povolenie na zverejnenie. Autor fotografie porušil zákon o ochrane osobných údajov (aj tvár je identifikovateľná!), mal by okamžite fotografiu stiahnuť z internetu. V opačnom prípade podať trestné oznámenie pre porušenie ochrany osobných údajov.

    miro24679 je offline (nepripojený) miro24679

    miro24679
    napr. na stránke www.fotka.mci.sk sa dá online odfotiť. Keď sa tam niekto odfotí, tak mu urcite nebude vadiť to, že tam zostane ikonka jeho fotky.

    chcem sa opýtať, či môže neznáma osoba používať moju foto na internetovej stránke,

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.