Zavrieť

Porady

Zmena času (Spánok)

Dobrý večer,

Kvoli tej blbej zmene času si zvyknúť na nový režim spánku.... vymyslel som to tak že v Zimnom čase budem chodiť spať o 20:00 a vstávať o 5:30 ( 9,5 hodín spánku (myslím )) a v Letnom čase budem chodiť spať o 21:00 a vstávať o 6:30 (9,5 hodín spánku) je to pre telo (biologický) to isté???
Usporiadat
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

túto zmenu času neriešim, je pre mňa do +. ak je zmena času späť do - beriem si vždy dovolenku. za ten den to telo aj hlava dobehne a už som OK.
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
Indeed Indeed

Indeed je offline (nepripojený) Indeed

Pre telo je to uplne to isté, ak aj pojdeš spať o 7:00 a prebudíš sa o 14:30 /7,5 hod. spánku/

uplne je dostačujúcich aj 6 hodin spánku pre dospelého človeka.

Mám to odskúšané , posledné roky pracujem len v nočných smenách, mne to vyhovuje, moj biorytmus je takto nastavený.

Nemohol by som pracovať v rannej smene, do 11-tej hodiny dopoludnia som jednoducho NEPOUŽITEĽNÝ.
0 0
Indeed Indeed

Indeed je offline (nepripojený) Indeed

ak by som išiel spať o 20:00, tak o 01:30 sa zobudím vyspinkaný do ružova.
0 0
Gina Er Gina Er

Gina Er je offline (nepripojený) Gina Er

jackjack511 Pozri príspevok
Dobrý večer,

Kvoli tej blbej zmene času si zvyknúť na nový režim spánku.... vymyslel som to tak že v Zimnom čase budem chodiť spať o 20:00 a vstávať o 5:30 ( 9,5 hodín spánku (myslím )) a v Letnom čase budem chodiť spať o 21:00 a vstávať o 6:30 (9,5 hodín spánku) je to pre telo (biologický) to isté???
ježišmárja,Ty spíš 9,5 hodín?? čo si kojenec?
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

Gina Er Pozri príspevok
ježišmárja,Ty spíš 9,5 hodín?? čo si kojenec?
mne sa niekedy podarí aj viac, ale to je fakt iba niekedy naj si oddýchnem ked spím
0 0
jackjack511 jackjack511

jackjack511 je offline (nepripojený) jackjack511

No ale mne je 12...... nie som dospelý
0 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
No neviem, kto túto zmenu vymyslel, ale asi nedomyslel všetko.

Napríklad narodia sa dvojičky zo soboty na nedeľu. Prvý sa narodí o 2:55 hod. Druhý o 10 minút neskôr.
Ale tomu druhému napíšu 2:05 hod. Teda ten, čo sa narodí druhý bude starší o 50 minút.
0 0
marleau marleau

marleau je offline (nepripojený) marleau

Neverím,že chodíte spať každý deň v úplne rovnaký čas.
Prehýrite noc v bare,nespite možno vobec,na to sa nikto nesťažuje.Ak má niekto problém s posunom čase,tak je prepyšťaný ako rozprávková princezná.
0 0
Gina Er Gina Er

Gina Er je offline (nepripojený) Gina Er

jackjack511 Pozri príspevok
No ale mne je 12...... nie som dospelý
tak choď spať a nezahlcuj tu priestor blbosťami
0 0
Ice dive Ice dive

Ice dive je offline (nepripojený) Ice dive

marjankaj Pozri príspevok
No neviem, kto túto zmenu vymyslel, ale asi nedomyslel všetko.

Napríklad narodia sa dvojičky zo soboty na nedeľu. Prvý sa narodí o 2:55 hod. Druhý o 10 minút neskôr.
Ale tomu druhému napíšu 2:05 hod. Teda ten, čo sa narodí druhý bude starší o 50 minút.
cca pred rokom sa narodili v Brazílií dvojičky jedno o 23:55 a druhé o 0:01 do rodného listu im dal otec zapísať deň narodenia dni po dni, aby nemuseli oslavovať narodky v jeden a ten istý deň... to nech skúsia niekomu vysvetliť... že sú dvojčatá a každné narodené v iný deň
0 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
No a keby sa narodili na lodi pri prechode dátumovej čiary(smerom na východ), tak ten neskôr narodený by bol vlastne včerajší, teda starší.
0 0
osky osky

osky je offline (nepripojený) osky

ja sa vzdy tesim,ze spime o hodinu dlhsie,ale napokon mam vzdy z toho taky stres aby som nezaspala do kostola,alebo ked mam dake vystupenie,ze vlastne celu noc poriadne nespim..........
0 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

Organizmus sa riaqdi podla biologickych hodin /slnko,mesiac/,takze kedy si natiahnes ty budiky,je mu ukradnute...
0 0
KoxXxo KoxXxo

KoxXxo je offline (nepripojený) KoxXxo

Treba to vidieť pozitívne: My čo sme v práci, robíme o hodinu menej...
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

Pepsi mne vadí, možno to mám tak psychicky nejak zle uložené v gebuli, takže mám v pondelok zase dovču
0 0
Silvernola Silvernola

Silvernola je offline (nepripojený) Silvernola

Ja vstávam tak či tak potme, takže posun času príliš nevnímam. Ale poobede mám na záhradku (a na relax v nej) o hodinu viac času.
0 0
Indeed Indeed

Indeed je offline (nepripojený) Indeed

arizona Pozri príspevok
Organizmus sa riaqdi podla biologickych hodin /slnko,mesiac/,takze kedy si natiahnes ty budiky,je mu ukradnute...
Nepovedal by som,

vyskúšaj čo Ti povie organizmus, ak ho začne budíť nejaký cengot o 4:15
0 0
Silvernola Silvernola

Silvernola je offline (nepripojený) Silvernola

Ja vstávam práve tak skoro, a posun takmer nevnímam
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať