Zavrieť

Porady

zrážky exekučné

Dobrý deň. Poprosím vás o radu. Mám zamestnanca, ktorý končí dňom 31.10. ale prišiel nám exekučný príkaz na vykonanie exekúcie. Zamestnanec je ženatý a nemám deti. Jeho čistá mzda je 316,60 €. Exekučné zrážky nie sú prednostné. Ako mu mám vyočítať exekučnú zrážku. Dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Erislava je offline (nepripojený) Erislava

    Erislava
    Ja by som u manžela, manželky nerozlišovala, či má príjem alebo nie, uplatniť nepostihnuteľnú časť - viď nariadenie vlády Slovenskej republiky č. 268/2006 Z.z §1 odsek 2 - rovnako to platí aj na manžela povinného, ktorý má samostatný príjem.

    Jana Motyčková je teraz online Jana Motyčková

    Jana Motyčková
    evkap. Pozri príspevok
    ak manželka pracuje tak na nu sa nic neodpocita. ak je na rodicovskom alebo je nezamestnana tak na manzelku je odpocet 47,45€ a na danovnika 113,89 tieto sumy treba odpocitat z cistej sumy a zostane tj. 155,26€ v podstate tuto celu sumu by sa dalo poslat na exekuciu. ale minimum co musite poslat 94,91 € /150% zo zivotneho min. 284,74€ a z toho 1/3 /
    cize 94,91€ je minumum a max. co možete zrazit je 155,26€ a potom treba napisat exekurovi ze uz u vas nepracuje.
    dufam ze som zrozumitelne napisala, ale my to robime takto.
    1. Nepostihnuteľnú sumu na manželku musí uplatniť, aj keď má manželka vlastný príjem.
    2 Ak po odpočítaní nepostihnuteľných súm vyjde zvyšok 155,26, na neprednostnú zrážku pošlete 1/3 z tejto sumy, čiže 51,75 €. Vyššiu sumu (najviac 155,26) môžete poslať len ak s tým povinný súhlasí - písomne.
    Ak by ste poslali nižšiu alebo vyššiu sumu ako určuje zákon, za rozdiel je zodpovedný zamestnávateľ a tento rozdiel si môže od zamestnávateľa nárokovať buď dlžník alebo veriteľ.

    evkap. je offline (nepripojený) evkap.

    evkap.
    ak manželka pracuje tak na nu sa nic neodpocita. ak je na rodicovskom alebo je nezamestnana tak na manzelku je odpocet 47,45€ a na danovnika 113,89 tieto sumy treba odpocitat z cistej sumy a zostane tj. 155,26€ v podstate tuto celu sumu by sa dalo poslat na exekuciu. ale minimum co musite poslat 94,91 € /150% zo zivotneho min. 284,74€ a z toho 1/3 /
    cize 94,91€ je minumum a max. co možete zrazit je 155,26€ a potom treba napisat exekurovi ze uz u vas nepracuje.
    dufam ze som zrozumitelne napisala, ale my to robime takto.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.