Zavrieť

Porady

Drevený alebo kovový prístrešok

Ahojte

Chcel by som vedľa unimobunky dlhej 6metrov nadpojiť prístrešok po celej dĺžke a šírka bude približne 3 metre.
Neviem sa rozhodnúť či konštrukcia bude kovová alebo drevená. Rád by som vedel čo je cenovo výhodnejšie a čo má dlhšiu životnosť.

Ďakujem za Vaše rady a pripomienky.
Téma je uzavretá.
Usporiadať podľa času

lapejko je offline (nepripojený) lapejko

živnostník remeselník lapejko
Oceľová konštrukcia z jäklov, 2x náter Alkytonom, trapézový plech alebo trapézový polykarbonát na www.polykarbonat.sk
Naposledy upravil lapejko : 01.11.11 at 20:31 Dôvod: zlý link

Mr.Crow je offline (nepripojený) Mr.Crow

Mr.Crow
lapejko Pozri príspevok
Oceľová konštrukcia z jäklov, 2x náter Alkytonom, trapézový plech alebo trapézový polykarbonát na www.polykarbonat.sk
Aký rozmer jäklu by ste odporúčali ?

lapejko je offline (nepripojený) lapejko

živnostník remeselník lapejko
to by mal spočítať statik alebo seriózny praktik od železa, veľa záleží od lokality, veternosti, plochy a požadovaného sklonu strechy.

Mr.Crow je offline (nepripojený) Mr.Crow

Mr.Crow
ide o konštrukciu na prístrešok na ktorej bude ľahká kritina a nič viacej, ale netreba to nechať podceniť.

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
Mr.Crow Pozri príspevok
Ahojte

Chcel by som vedľa unimobunky dlhej 6metrov nadpojiť prístrešok po celej dĺžke a šírka bude približne 3 metre.
Neviem sa rozhodnúť či konštrukcia bude kovová alebo drevená. Rád by som vedel čo je cenovo výhodnejšie a čo má dlhšiu životnosť.

Ďakujem za Vaše rady a pripomienky.
...ja by som sa rozhodoval podľa Unimo bunky ...

Išlo by mi v tomto prípade o to , že by som prispôsobil prístrešok k " stavbe " .... proste , čo sa by sa viac esteticky hodilo ...

Ale aj tak som toho názoru , že drevo je vždy krajšie ......výrobu , montáž a poprípade aj cenu by som dal bokom ....

Indeed je offline (nepripojený) Indeed

Vylúčený člen Indeed
jokel 40x40 hrubka steny 3 mm

bohate postačuje

ide o to aby sa jokel neprehýbal vlastnou váhou

a tiež lepšie sa zvára hrubší jokel ako tenší

lapejko je offline (nepripojený) lapejko

živnostník remeselník lapejko
Pokiaľ viem, každý profil sa prehne vlastnou váhou, ide skôr o pomer hrúbky a maximálnej možnej dĺžky.
Indeed Takto riešený pristrešok , aby 6m jokel nebol nikde podopretý ani ukotvený a prehýbal sa vlastnou váhou, som ešte nikde NEVIDEL

Drevený alebo kovový prístrešok

Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.