Zavrieť

Porady

eBay - private vs business seller

Ahojte,

potrebujem poradiť. Kedysi dávno som dal na eBay niekoľko inzerátov aby som predal zopár vecí. Tých inzerátov bolo niekoľko desiatok (do 80 na ebay.co.uk) za mesiac, keďže sa mi to nedarilo predať. Dával som ich na ebay.co.uk, ebay.ie, .de, .at a .ch. Po určitom čase mi prišiel email z ebay.co.uk, že už nemôžem byť private ale business seller nakoľko som mal veľký počet inzerátov. Nakoniec sa mi podarilo vyjednať status private seller. Z ostatných ebayov mi neprišlo nič také.
Dlhšiu dobu som na ebay nič nedal a teraz by som chcel opäť.

Máte niekto skúsenosť práve s private vs business seller? Aká je tam mesačná hranica inzerátov? Sú rôzne ebaye v nejakých skupinách, napr. .co.uk v skupine s .ie alebo .de v skupine s .at? Myslím tým ak dám na .co.uk a na .ie inzeráty, spočítavajú sa nejak v systéme a tým mi stopnú predaj ako private seller?

Aké sú výhody private a aké business seller? Podľa toho, čo mi napísali, tak ak už raz budem business seller, nemôžem sa vrátiť na private seller.

Ako sa môžem vyhnúť statusu BUSINESS SELLER?

Ďakujem a verím, že to nie sú veľmi chaotické otázky
Naposledy upravil Letko : 02.11.11 at 06:11 Dôvod: úprava odstavcov
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    dalid je offline (nepripojený) dalid

    dalid
    Nie som si na 100% isty, ale myslim, ze Business Seller uz plati z kazdej predanej polozky nejaky poplatok...
    V kazdom prípade zaujimava tema, som zvedavy ako sa toto vyriesi.

    Letko je offline (nepripojený) Letko

    ...letom-svetom... Letko
    Z každej predanej položky platí aj private seller 10%. Myslím, že len pri nehnuteľnostiach neplatí a možno je tam ešte zopár výnimiek.
    Business seller platí aj pri každej vloženej položke, kde private do 1€ neplatí nič.

    Letko je offline (nepripojený) Letko

    ...letom-svetom... Letko
    Z private sa vraj stáva business ak má mesačne viac ako 50 inzerátov. Je to pravda?

    eBay - private vs business seller

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.