Zavrieť

Porady

predmet podnikania v ŽL

Dobry den,
poprosim o radu. Ked nakupime kvetinace, ktore budeme dalej dekorovat (natrieme farbou, pouzijeme servitkovu techniku a pod.) a nasledne ich budeme predavat, staci, ze mame v ZL predaj tovaru maloobchod a velkoobchod? Alebo musime mat na to v ZL nejaky iny predmet podnikania?
Dakujem pekne.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    kristina11 je offline (nepripojený) kristina11

    kristina11
    Zo Zivnostenskeho uradu mi prisla obratom odpoved. Tak prikladam:

    Dobrý deň,

    bolo by vhodné doplniť si predmet podnikania o voľnú živnosť výroba
    dekoračných predmetov . Správny poplatok za jeden predmet podnikania pri
    voľnej živnosti je 5 euro.

    Economic je offline (nepripojený) Economic

    majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac Economic
    Stačí maloobchod a veľkoobchod.

    Gina Er je offline (nepripojený) Gina Er

    Gina Er
    Economic Pozri príspevok
    Stačí maloobchod a veľkoobchod.
    a ako si dajú do nákladov tie veci,ktoré používajú na dekorovanie?

    Economic je offline (nepripojený) Economic

    majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac Economic
    Úplne jednoducho. To jednoznačne súvisí predsa s dosahovaním príjmu z predaja upravenými a vylepšenými tovarmi... S týmto by nebol problém podľa mňa. na jednom daňováckom seminári som položila podobnú otázku. Dekorácia súvisí s priamym predajom....

    Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

    Dáša_
    ja mám skôr pocit, že oni vyrábajú iné veci - že nejde o dekorovanie, ale o výrobu dekoračných predmetov

    Economic je offline (nepripojený) Economic

    majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac Economic
    Dáša_ Pozri príspevok
    ja mám skôr pocit, že oni vyrábajú iné veci - že nejde o dekorovanie, ale o výrobu dekoračných predmetov
    Píše v otázke že nakupuje črepníky, nie že ich vyrába, upravia ich a potom drahšie predajú.... Otázka bola podľa mňa položená tak ako píšem. Nepíše o žiadnej výrobe črepníkov predsa.

    kristina11 je offline (nepripojený) kristina11

    kristina11
    Máme maloobchodnú predajňu s iným sortimentom. A hľadáme možnosť ako zvýšiť príjmy. Tak nás napadlo, že by sme obyčajné hlinené kvetináče "prerobili" na pekné. T.j. namaľovali, prípadne použili na dekorovanie servítkovú techniku a pod....A takto upravené kvetináče by sme predávali v našej maloobchod.predajni. Účtujeme v JÚ.
    Nemohli by sme to účtovať ako nákup materiálu kvetinace+veci na dekorovanie a tržby ako príjem z predaja vyrobkov?

    Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

    Dáša_
    kristina11 Pozri príspevok
    Máme maloobchodnú predajňu s iným sortimentom. A hľadáme možnosť ako zvýšiť príjmy. Tak nás napadlo, že by sme obyčajné hlinené kvetináče "prerobili" na pekné. T.j. namaľovali, prípadne použili na dekorovanie servítkovú techniku a pod....A takto upravené kvetináče by sme predávali v našej maloobchod.predajni. Účtujeme v JÚ.
    Nemohli by sme to účtovať ako nákup materiálu kvetinace+veci na dekorovanie a tržby ako príjem z predaja vyrobkov?
    stále si myslím, že už ide o výrobu, nie iba nákup a predaj, preto treba na to ďalšiu živnosť

    Economic je offline (nepripojený) Economic

    majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac Economic
    kristina11 Pozri príspevok
    Máme maloobchodnú predajňu s iným sortimentom. A hľadáme možnosť ako zvýšiť príjmy. Tak nás napadlo, že by sme obyčajné hlinené kvetináče "prerobili" na pekné. T.j. namaľovali, prípadne použili na dekorovanie servítkovú techniku a pod....A takto upravené kvetináče by sme predávali v našej maloobchod.predajni. Účtujeme v JÚ.
    Nemohli by sme to účtovať ako nákup materiálu kvetinace+veci na dekorovanie a tržby ako príjem z predaja vyrobkov?
    Aby si mala jednoznančné stanovisko, podaj si dopyt na drsr.sk Uvidíme kto má pravdu. Ja stále myslím že toto nie je klasická výroba a M + V podľa mňa preto stačí. No nech sa vyjadrí daňové riaditeľstvo, odbor metodiky k tomuto.

    Economic je offline (nepripojený) Economic

    majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac Economic
    Daj potom vedieť výsledok..... Budem rada, nech je akýkoľvek.

    Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

    Dáša_
    No ale veď živnostenský list - teda kolok naň - nestojí tak veľa. A možno začnete vyrábať aj iné dekoračné veci. Nielen kvetináče.

    marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

    I am a man marjankaj
    kristina11 Pozri príspevok
    Zo Zivnostenskeho uradu mi prisla obratom odpoved. Tak prikladam:

    Dobrý deň,

    bolo by vhodné doplniť si predmet podnikania o voľnú živnosť výroba
    dekoračných predmetov . Správny poplatok za jeden predmet podnikania pri
    voľnej živnosti je 5 euro.
    No vidíš? Zase chcú zarobiť. Každé € je im dobré. A či je to "nutné" si sa nepýtala?

    Aby si sa takúto odpoveď dozvedela, tak to si sa ani nemusela pýtať. To citovali z nejakého zákona?
    Naposledy upravil marjankaj : 02.11.11 at 14:22

    Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

    Dáša_
    kristina11 Pozri príspevok
    Nuz, ci je to "nutne" som sa uz nepytala. Lebo zjavne jednoznacnu odpoved mi nedaju....
    no takto ti poviem, chodia aj kontroly zo živnostenského úradu. A zameriavajú sa na to, či robíš to, na čo máš oprávnenie podľa žl.
    Takže to slovíčko "vhodné" by som si vysvetľovala v tejto súvislosti a podľa toho sa zariadila. Tých 5€ nie je veľa.

    A čo sa týka DU, tak ten nezvykne toto kontrolovať, jemu ide skôr o to, či si priznal všetko, čo ti ľudia zaplatili a nedal do nákladov viac.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.