Zavrieť

Porady

Problém so súhrnným výkazom k DPH

Budem stručný. V aplikácii eDane som ako vždy vyplnil potrebné údaje pre súhrnný výkaz DPH a v poriadku odoslal. Vytlačil som si prvú stránku a vyhlásenie o podaní písomností elektronickou formou a v termíne zaniesol na danový úrad, kópiu som si nechal opečiatkovať. No a teraz mi volá teta z DU, že som elektronicky nič nepodal za 2. ani 3. štvrť rok a že iba to vyhlásenie majú odo mňa. Tzn. 2x pokuta za nepodanie výkazu. Po prihlásení na drsr.sk v chránke správ samozrejme potvrdenie o akceptácii nemám. Fakt neviem kde mohol byť problém. Tiež nechápem, prečo sa neozvali hneď po prvom nepodanom výkaze. To, že majú katastrofický systém a aplikácie je ich problém, ja som svoje povinnosti splnil. Je nejaká šanca sa z toho dostať?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    zk24 je offline (nepripojený) zk24

    zk24
    Mila123 Pozri príspevok
    nemám ZEP a akceptáciu si za každým vytlačím a nenosím SV na DU v papierovej forme.......nie je to ok? niečo nesprávne?
    Mila, vždy do piatich dní musís doniesť v papierovej forme. Ak nemáš ZEP. Ak nedonesies vpapierovej forme považuje sa za nepodaný

    tictac7 je offline (nepripojený) tictac7

    tictac7
    ..a správu o odoslaní dokumentu z aplikácie eDane si si vytlačil? Ja si tlačím aj to a potom na druhý deň sa ešte pre istotu pozriem, či mám v schránke správ na portáli daňovej správy aj akceptáciu podania dokumentu...

    srska je offline (nepripojený) srska

    srska
    ja občas podávam cez edane (viac priamo cez etax) - potvrdenku o podaní ukladám do "elektronického šanonu" v pc (pre istotu). akceptáciu len kontrolujem - niekedy príde aj za 2-3 dni

    tictac7 je offline (nepripojený) tictac7

    tictac7
    1noise Pozri príspevok
    Žiaľ správu o odoslaní som si nevytlačil.
    ...tak potom ťažko dokážeš, že si to podal.... Je to len Tvoje tvrdenie a nemáš žiadny doklad....

    1noise je offline (nepripojený) 1noise

    1noise
    Vyplnil som vykaz znova a odoslal v poriadku. Spravu o akceptaci mi to vsak nikde nevyhodilo. Ani v aplikacii eDane, ani po prihlaseni na drsr.sk v eTaxe. Pokuta 660€ za takuto peachovinu.

    zk24 je offline (nepripojený) zk24

    zk24
    1noise Pozri príspevok
    Vyplnil som vykaz znova a odoslal v poriadku. Spravu o akceptaci mi to vsak nikde nevyhodilo. Ani v aplikacii eDane, ani po prihlaseni na drsr.sk v eTaxe. Pokuta 660€ za takuto peachovinu.
    Ani správu o podaní ti to znova nedalo? už sa ti podarilo niekedy podať SV, alebo 2q a 3q boli jedine vykazy co si posielal?

    domenico.office je offline (nepripojený) domenico.office

    Konateľ spoločnosti domenico.office
    1noise Pozri príspevok
    Vyplnil som vykaz znova a odoslal v poriadku. Spravu o akceptaci mi to vsak nikde nevyhodilo. Ani v aplikacii eDane, ani po prihlaseni na drsr.sk v eTaxe. Pokuta 660€ za takuto peachovinu.
    Správa o akceptácii sa jedná len tých, ktorý podpisujú ZEP-om a nič nenosia na DÚ. Takže si zbytočne čakal. A že si to neposlal elektronicky (teda ty tvrdíš, že si odoslal, ale keď to nemajú, tak asi nie), no zákon je jasne daný, môžeme polemizovať o tom, aký je, či je taký, alebo onaký, ale platí. SV sa podáva jedine elektronicky. Kto podpíše ZEP-om, nemusí nič dokladať v papierovej forme, kto označuje dokument elektronickou značkou, musí takéto podanie doložiť i v papierovej forme.

    Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

    Mila123
    domenico.office Pozri príspevok
    Správa o akceptácii sa jedná len tých, ktorý podpisujú ZEP-om a nič nenosia na DÚ. Takže si zbytočne čakal. A že si to neposlal elektronicky, no zákon je jasne daný, môžeme polemizovať o tom, aký je, či je taký, alebo onaký, ale platí. SV sa podáva jedine elektronicky. Kto podpíše ZEP-om, nemusí nič dokladať v papierovej forme, kto označuje dokument elektronickou značkou, musí takéto podanie doložiť i v papierovej forme.
    nemám ZEP a akceptáciu si za každým vytlačím a nenosím SV na DU v papierovej forme.......nie je to ok? niečo nesprávne?

    domenico.office je offline (nepripojený) domenico.office

    Konateľ spoločnosti domenico.office
    Mila123 Pozri príspevok
    nemám ZEP a akceptáciu si za každým vytlačím a nenosím SV na DU v papierovej forme.......nie je to ok? niečo nesprávne?
    Veru nie je to OK. Dokumenty označené elektronickou značko podateľne (bez ZEP), je nutné doložiť krycími listami.

    Economic je offline (nepripojený) Economic

    majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac Economic
    A ešte nech niekto tvrdí, že elektronické podávanie bez ZEP je výhodnejšie pre ľudí ! Ak toto niekto tvrdí, tak je s prepáčením poriadny hlupák. Najviac pokút dostávajú tí, ktorí SV podávajú práve bez ZEP !

    1noise je offline (nepripojený) 1noise

    1noise
    Posielal som uz aj predtym a vsetko preslo. Na x-ty krat mi to teraz preslo tak snad je po probleme.

    zk24 je offline (nepripojený) zk24

    zk24
    Pridám metodický pokyn k tomu, že treba nosiť v papierovej forme, ak nemáme ZEP

    Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

    Mila123
    zk24 Pozri príspevok
    Mila, vždy do piatich dní musís doniesť v papierovej forme. Ak nemáš ZEP. Ak nedonesies vpapierovej forme považuje sa za nepodaný
    jasne, kolegyňa ich tam nosí....ale prečo som si myslela, že v papierovej nemusíme?????šibe mi....

    zk24 je offline (nepripojený) zk24

    zk24
    Mila123 Pozri príspevok
    jasne, kolegyňa ich tam nosí....ale prečo som si myslela, že v papierovej nemusíme?????šibe mi....
    Mňa pot oblial aj za teba... Takýchto situácii sa stále bojím, že proste človek prehliadne nejakú hlúposť a môže vyhlásiť bankrot akurát rovno

    Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

    Mila123
    zk24 Pozri príspevok
    Mňa pot oblial aj za teba... Takýchto situácii sa stále bojím, že proste človek prehliadne nejakú hlúposť a môže vyhlásiť bankrot akurát rovno
    už som si myslela, že som to posr*****ala, veď som sa vyplašila, telefonovala som kolegyni, tá ma uistila, že tým cvokom vraj ešte nie som...

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.