Zavrieť

Porady

SZČO max. výška zárobku za r. 2011

Počas roku 2011 som bola nezamestnaná so žiadnym príjmom, iba 2 x 135 EUR som zarobila na dohodu počas evidencie na UP. Od 11/2011 som SZČO, moja otázka znie, koľko môžem maximálne zarobiť ako SZČO za obdobie od 11-12/2011, aby mi pri podávaní daňového priznania nevyšla zaplatiť daň a zároveň povinné odvody do sociálnej poisťovne od 7/2012? Ďakujem za odpoveď a radu.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Xanti je offline (nepripojený) Xanti

    Xanti
    Crystalova,
    tvoj príjem ako SZCO, nesmie presiahnuť za rok 2011 výšku 4078,68 eur. Ak bude vyšší tak budeš povinne platiť odvody od 1.7.2012 ak bude nižší tak odvody do SP platiť nebudeš.
    O daniach Ti písala ewita888.

    ewita888 je offline (nepripojený) ewita888

    ewita888
    daň sa nebude platiť, ak základ dane, t.j. príjmy mínus výdavky budú menšie, ako 3559,30

    sattelitka je offline (nepripojený) sattelitka

    sattelitka
    Daň vôbec nebudeš platiť, lebo pri daňovom priznaní si uplatníte celoročnú nezdaniteľnú čiastku (t.zn. že aj na tých ostatných 10 mesiacov. A tá bude naisto vyššia ako základ dane. Nie je žiadny limit koľko môže SZČO zarobiť, a okrem toho, je na tebe koľko a ké výdavky si do účtovníctva zaúčtuješ.

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    zk24 Pozri príspevok
    Ahojte,

    len pre istotu... ak szčo vznikol v 29.3.2011 tak sa na neho vzťahuje suma 339,89 * 10 = 3398,90 € ?

    dakujem, zuzana
    Zuzka, celoročná - nekrátená ...

    crystalova je offline (nepripojený) crystalova

    crystalova
    Ďakujem vám za odpovede, chcela som sa uistiť, že je to naozaj tak, že si môžem odpočítať celoročnú nezdaniteľnú čiastku.

    laicka je offline (nepripojený) laicka

    laicka
    Dobry den,

    a tento rok uz sa nebudu teda moct odpocitat zdravotne a socialne odvody okrem vydavkov na znizenie zakladu dane?

    Dakujem vopred za info.

    mondes je offline (nepripojený) mondes

    mondes
    laicka Pozri príspevok
    Dobry den,

    a tento rok uz sa nebudu teda moct odpocitat zdravotne a socialne odvody okrem vydavkov na znizenie zakladu dane?

    Dakujem vopred za info.
    Odvody do SP a ZP si kľudne môžeš odpočítať od ZD. Akurát si nemôžeš odpočítať životné poistenie do výšky 398,33 Eur.

    zk24 je offline (nepripojený) zk24

    zk24
    Ahojte,

    len pre istotu... ak szčo vznikol v 29.3.2011 tak sa na neho vzťahuje suma 339,89 * 10 = 3398,90 € ?

    dakujem, zuzana

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    zk24 Pozri príspevok
    Srdečná vďaka
    Zuzka, pre istotu sa spýtam, pýtala si sa na NČZD, alebo výšku príjmu pre posudzovanie povinnej registrácie v SP (v oboch prípadoch je 12-násobok).

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.