Zavrieť

Porady

Registračná pokladňa

Dobrý deň ,

zaoberáme sa predajom športových produktov cez internet.
Radi by sme naše produkty predávali a propagovali na rôznych športových akciách .
Je potrebné pri takomto občasnom predaji mať registračnú pokladňu ?
Nestačí pri takomto predaji paragon alebo iný doklad ?

ĎAKUJEM
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Danielle369 je offline (nepripojený) Danielle369

    Danielle369
    Musíte mať pokladňu...a od nového roka fiškálnu

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    nestačí. Príjem tržby v hotovosti za predaj tovaru sa povinne eviduje v ERP.
    existuje možnosť dať si registrovať ERP s označením "ambulantný predaj", tam nie je presné predajné miesto,. ERP budeš mať tam, kde budeš konkrétne predávať.

    Uľa je offline (nepripojený) Uľa

    Uľa
    Prosím vás pekne o radu:
    1. Ak SZČO ponúka služby týkajúce sa revízií a bezpečnosti (tieto služby nie sú v prílohe zákona úvedené) a 2-3 krát do roka predá hasiaci prístroj (tovar), musí mať registračnú pokladnicu, aj vtedy keby tento tovar predal formou faktúry a bola mu uhradená na účet?
    2. Ak by SZČO predával tovar výlučne formou faktúry alebo na dobierku a a žaidne peniaze by v hotovosti nepríjimal, musí mať registračnú pokladnicu?
    Ďakujem za odpoveď

    korduľa je offline (nepripojený) korduľa

    korduľa
    dobry den, mam pred sebou sluzby na ktore sa vztahuje povinnost eviden..... mohli by ste mi prosim vysvetlit bod.77.11 Prenajom a lizing automobilov a lahkych motorov. vozidiel okrem prenajmu podla zmluvy o kupe prenajatej veci.
    mohli by ste mi prosim nejak polopatisticky vysvetli o co to ide, lebo ja mam uz taky chaos, ze nad tymto som sa zasekla,
    dakujem pekne

    Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

    Mila123
    ak si nevieš vysvetliť či tam tá činnosť patrí alebo nie, napíš na štatistický úrad SR a oni zatriedia činnosť presne....

    L-M je offline (nepripojený) L-M

    L-M
    Dobrý večer, prosím Vás činnosť ako kondičný tréner pre fitnes a kulturistiku ( externý tréner ), cvičebný inštruktor- spadá táto činnosť do služieb pod bodom 18. Služby na zlepšenie telesnej pohody ? Alebo treba napísať tiež na štatistický úrad SR, alebo je to ešte niekde bližšie špecifikované?


    Ďakujem

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    bud si zvolíš kasu "pre istotu", ved ja v tom zasa nevidím nejakého strašiaka a máš pokoj.
    Alebo si napíš na štat.úrad, a získaš písomnú odpoved na svoje pochybnosti. Tento bod sa dosť často rozoberá, čo tam vlastne patrí.

    L-M je offline (nepripojený) L-M

    L-M
    KEJKA Pozri príspevok
    bud si zvolíš kasu "pre istotu", ved ja v tom zasa nevidím nejakého strašiaka a máš pokoj.
    Alebo si napíš na štat.úrad, a získaš písomnú odpoved na svoje pochybnosti. Tento bod sa dosť často rozoberá, čo tam vlastne patrí.
    Ďakujem za radu, to nie je pre mňa , ale pre kamarátku. Ja by som osobne radšej zvolila tú kasu, aj keď z vlastných skúseností som mala pri slove reg.pokladňa hrôzu a teraz keď ju mám je to v pohode.

    Registračná pokladňa

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.