Zavrieť

Porady

uplatnenie DPH

Ahojte, môže mi niekto poradiť? Mám doklad z Metra:
ZD 4734,90
DPH 899,60
Spolu 5634,50
Zaplatili sme však kartou iba 1934,5 a sumu 3700,- sme mali obratovy bonus, takže sme ju neplatili.
Môžem priznať celú DPH alebo len nejakú jej pomernú časť?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Mila je offline (nepripojený) Mila

    Mila
    Ako vyzerá ten doklad kde Vám priznávajú bonus? Mala by tam byť rozpísaná dph s mínusom.Dúfam že sa nepletiem.

    lusy je offline (nepripojený) lusy

    lusy
    Mila nie je tam rozpísaná dph mínusom. dph je tam v plnej výške. jedine na konci je uvedený obratový bonus a potom suma po odpočítaní dph. ale žiadne úpravy dph. tak neviem.

    durisovad je offline (nepripojený) durisovad

    uctovnicka na dochodku durisovad
    Ja by som naklady z dokladu uctovala tak ako su vystavene aj by som uplatnila DPH v plnej vyske a bonus by som zauctovala ako vynos (niekde na ucet 64x).

    Jana Acsová je offline (nepripojený) Jana Acsová

    daňový poradca, audítor Jana Acsová
    lusy
    Ahojte, môže mi niekto poradiť? Mám doklad z Metra:
    ZD 4734,90
    DPH 899,60
    Spolu 5634,50
    Zaplatili sme však kartou iba 1934,5 a sumu 3700,- sme mali obratovy bonus, takže sme ju neplatili.
    Môžem priznať celú DPH alebo len nejakú jej pomernú časť?
    Aj my sme dostali v poslednom štvrťroku do ruky tento typ faktúry. V každom prípade bonus "ťaháme" spolu s tovarom, t.j. účtujem ho v rámci obstarávacej ceny zásob (podľa druhu) - tovar, materiál a pod.

    Mám za to, že priznaný bonus sa chápe ako "finančné vysporiadanie" dodávok a preto naň neuplatňujú DPH. Budem túto problematiku konzultovať.
    Vy uplatnite daň v takej výške, v akej bola voči vám uplatnená a teda na čo máte doklad.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.