Zavrieť

Porady

predaj domu a a s tým súvisiace dane.

Dobrý den ! Chcela by som sa opýtat , že ked chcem predat dom ktory som kúpila v roku 2006 a dalšiu nevysporiadanu čast k nemu v roku 2008. a teraz by som ho chcela predat za raz taku cenu , nakolko sme ho museli dat do poriadku.
(hlavne dvor a záhradu a likvidovanie chlievov a dalšieho neporiadku) a menšie úpravy a zavedienie vody , nakolko nebola voda na pozemku. kolko % sa teraz platí dan z domu ked ho predám ? dakujem .
Naposledy upravil verads : 06.11.11 at 11:40
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Kvaka je offline (nepripojený) Kvaka

    Kvaka
    verads Pozri príspevok
    Dakujem za odpoved , tam som sa pomýlila, že sme si dokúpili tú nevysporiadanu čast záhrady tak to bolo v roku 2008 a nie 2006 . takže za tú čast musím platit dan, lebo dom sa kupoval v roku 2006 v oktobri ,čiže to už je 5 rokov. Źial bločky nemám žiadne.
    Tak do kúpnopredajnej zmluvy uveď samostatne cenu domu a cenu záhrady, dokúpenej v roku 2008. Cenu domu uveď akú chceš, tam budeš mať príjem oslobodený, a cenu tej záhrady, ktorú ste kúpili v roku 2008 v rovnakej výške ako ste kúpili. V daňovom priznaní sa oslobodený príjem neuvádza, a z príjmu predaja záhrady bude daň rovná nule.

    Marína je offline (nepripojený) Marína

    Marína
    (
    verads Pozri príspevok
    Dobrý den ! Chcela by som sa opýtat , že ked chcem predat dom ktory somm kúpila v roku 2006 a dalšiu nevysporiadanu čast k nemu v roku 2006. a teraz by som ho ccela predat za raz taku cenu , nakolko sme ho museli dat do poriadku.
    (hlavne dvor a záhradu a likvidovanie chlievoua dalšieho neporiadku) a menšie úpravy a zavedienie vody , nakolko nebola voda na pozemku. kolko % sa teraz platí dan z domu ked ho predám ? dakujem .
    Príjem z prevodu(predaja) vlastníctva nehnuteľnosti(ZDP § 8 ods. 1 písm. b) je oslobodený od dane z príjmu po uplynutí piatich rokov od jej nadobudnutia. Viď ZDP §9 ods. 1 písm. a)
    Ak príjem oslobodený nie je, uplatníš si preukázateľné výdavky(kúpna cena, výdavky na technické zhodnotenie, ...... atd., viď ZDP § 8 ods. 5). Daň z príjmu je 19%.
    Naposledy upravil Marína : 06.11.11 at 10:29

    verads je offline (nepripojený) verads

    verads
    Dakujem za odpoved , tam som sa pomýlila, že sme si dokúpili tú nevysporiadanu čast záhrady tak to bolo v roku 2008 a nie 2006 . takže za tú čast musím platit dan, lebo dom sa kupoval v roku 2006 v oktobri ,čiže to už je 5 rokov. Źial bločky nemám žiadne.

    predaj domu a a s tým súvisiace dane.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.