Zavrieť

Porady

Na notebooku nejde zvuk

Dobrý deň, nevedel by mi niekto poradiť, na notebooku mi odišiel zvuk. Zaujímavé je, že cez slúchatká aj reproduktory mi ide. Kúpila som ho pred rokom a zo začiatku žiadny problém nebol. Ak by mi niekto vedel poradiť, budem veľmi vďačná.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Vlado40 je offline (nepripojený) Vlado40

    Vlado40
    Zuzka2411 Pozri príspevok
    Dobrý deň, nevedel by mi niekto poradiť, na notebooku mi odišiel zvuk. Zaujímavé je, že cez slúchatká aj reproduktory mi ide. Kúpila som ho pred rokom a zo začiatku žiadny problém nebol. Ak by mi niekto vedel poradiť, budem veľmi vďačná.
    Ešte odkiaľ má ten zvuk ísť?

    Zuzka2411 je offline (nepripojený) Zuzka2411

    Zuzka2411
    No ale tie reproduktory som myslela také, ktoré pripojím na pc, nie tie, ktoré sú v ňom. Ospravedlňujem sa, ale do pc sa absolutne nevyznám.

    Vlado40 je offline (nepripojený) Vlado40

    Vlado40
    Možno to bude mechanická chyba konektora ,ktorý po odpojení slúchadiel nezapne repro na NTB.

    Zuzka2411 je offline (nepripojený) Zuzka2411

    Zuzka2411
    To znamená, že cez nejaké inštalačné programy to nevyriešim? Veľmi pekne ďakujem za ochotu.

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    Chyba môže byť celkom banálna - konektor (jack) - stačí, aby nepriliehali kontakty vo vnútri konektora a sú odpojené vnútorné reproduktory, po zasunutí konektora (kolíka) jack od slúchadiel sa prepoja kontakty na toto vonkajšie zariadenie. Niekedy je problém oxidácia. Skúsiť vstreknúť MALÉ množstvo Kontoxu (príp. WD40), následne niekoľkokrát zasunúť a vysunúť Jack kolík - možno vnútorné kontakty doľahnú na seba. Ak nie, toto opravia v priebehu pár minút v servise.

    Zuzka2411 je offline (nepripojený) Zuzka2411

    Zuzka2411
    Hmm, takže by to teda nemal byť nejaký závažný problém. Veľmi pekne ďakujem za pomoc

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    Nie je to až taký hrozný problém - pokiaľ NB vydáva zvuk na slúchadlá, alebo externé repráky = zvuková karta je OK. Toto je väčšinou prejav mechanickej chyby v konektore.

    KoxXxo je offline (nepripojený) KoxXxo

    KoxXxo
    Ak repráky zapájaš do toho istého výstupu ako slúchadlá, tak hladaj problém v reprákoch.

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    Ups, ja trúba, zle som čítal. KoxXxo to asi odhalil. Ešte je otázka, aké má repráky. Pasívne, alebo aktívne. Pasívne sú tie, kde sa len strčí "kolík" a hrajú, aktívne sú tie, ktoré potrebujú k fungovaniu zdroj energie (baterky, adaptér).

    Zuzka2411 je offline (nepripojený) Zuzka2411

    Zuzka2411
    Repráky som skúšala tie aktívne, ale ja som teraz tak trošku domotaná tak v čom je teda problém? V konektoroch, alebo...?

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    No pokiaľ idú slúchadlá (keď ich ta zastrčíš), vnútorné repráčiky (keď vytiahneš tie slúchadlá), ale nejdú externé repráky (ak sú napájané cez adaptér, alebo baterky) - tak už len repráky (externé - tie, ktoré pripájaš).

    Zuzka2411 je offline (nepripojený) Zuzka2411

    Zuzka2411
    Takto, mne idu sluchatka, idú mi esterné repráky, a nejde mi zvuk z notebooku, tým pádom mi asi nejdú vnútorné repráky čiže tie, ktoré sú v pc. Bude teda problém v tých konektoroch?

    Zuzka2411 je offline (nepripojený) Zuzka2411

    Zuzka2411
    Ďakujem vám všetkým za trpezlivosť a cenné rady Snáď bude problém v tom a nič závažnejšie to nebude..

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.