Zavrieť

Porady

Ako upraviť existujúce faktúry?

Ahojte,

obraciam sa na vás s otázkou, ako správne opraviť faktúru do zahraničia, ktorú zahraničný odberateľ služieb reklamuje kvôli jednému chýbajúcemu údaju a to jest jeho EU daňové číslo. Ja nie som platca DPH, oni sú. Už som takto vystavila 4 faktúry, aj oni to zbadali až teraz, a navyše tieto faktúry sú v jednom rade s tuzemskými faktúrami. Vystavené sú v Pohode, vedele by som ich dodatočne upraviť a znovu vytlačiť, oni by zoskartovali staré FA, ale neviem, či je to ten správny spôsob. Teoreticky by som mohla vyhotoviť aj dodatok ku každej faktúre. Alebo stornovať a znovu vystaviť? Lenže oni už majú zaúčtované tieto FA.
Ako mám postupovať?
Ďakujem každému za odpovede!
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    ja by som sa s tým netrápila, oprav faktúru - teda tie /asi/ preklepy a s rovnakým VS ju zväčša aj tak nemôžu zaúčtovať druhý raz. Ak ti originály nevrátili a nevrátia, tak si pôvodné faktúry pripni k opraveným.
    Pre každý prípad nesprávne ičDPH odberateľa over na internete -drsr.sk, či taký subjekt neexistuje /ddúfam, že nie - toby bol asi trochu problém/.
    Najviac ma zaráža, že píšeš, že si neplatiteľ DPH a dodávaš služby do EU. Ale registráciu podľa §7a) máš? Lebo SV pravdepodobne si podať musela.

    zk24 je offline (nepripojený) zk24

    zk24
    Ja to robím tak, že ju proste jednoducho prerobím, a spolu so sprievodným listom odošlem, poštou. Nestornujem, a je už na odberateľovi či starú faktúru zoskartuje alebo si ponechá obe, alebo čokoľvek. Ja potom evidujem zlú staru faktúru, novú a sprievodný list, v ktorom ich žiadam o výmenu faktúr v ich evidencii.

    Zas záleží aké služby poskytuje. Možno sa jej registrácia podľa §7a netýka. Nechajme sa prekvapit
    Naposledy upravil zk24 : 07.11.11 at 06:07
    Ahojte,

    dakujem za odpovede, potesili ma.

    Samozrejme som zaregistrovana podla §7a.
    Cize staci, ak mam staru fakturu, k tomu prilozim novu s tym istym poradovym cislom + sprievodny list a nemal by byt problem? Po oprave v Pohode ostane len opravena faktura, tu staru budem mat uz len vo vytlacenej podobe.
    Zakaznik, ktoremu dodavam sluzby, nebude moct zneuzit nove faktury (ak si ponecha v uctovnictve tu staru a zaeviduje si aj tu novu)?
    Suhrnny vykaz samozrejme podavam, problem som mala len kvoli tomu, ze na fakture som uviedla len ich DIC a nie IC DPH (rozdiel su len 2 pismenka na zaciatku, cize nic take hrozne som asi nespachala ).

    Ako upraviť existujúce faktúry?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.