Zavrieť

Porady

finančná politika?

Dobrý deň,

prosím Vás, študujem externe na vysokej škole, musím napísať seminárnu prácu, len mi nie je jasný názov práce. Chcela by som Vás poprosiť o Váš názor. Dostala som zadanie témy: Menová a finančná politika ECB. S menovou politikou nemám problém, ale neviem čo s tou finančnou nakoľko samostatnú finančnú politiku som nenašla - v podstate tak nazývajú fiškálnu politiku. Problém však je, že fiškálnu politiku rieši vláda nie centrálna banka. A toto je problém. profesorovi, ktorý mi zadal túto tému neodpisuje na maily, a ja už mám len týždeň na to aby som túto seminárku napísala. Prosí, poraďte čo mohol pod tou finančnou politikou myslieť? alebo čo vlastne odomňa chce?


ďakujem a budem vďačná za každý názor
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Mária27 je offline (nepripojený) Mária27

    Mária27
    Fiškálna politika je vlastne štátna politika, čo sa na úrovni EU nevyskytuje. Finančná politika EU je čosi ako fiškálna politika štátu, nemôže však plniť všetky jej funkcie. Daj tam všetko ostatné o financiach, čo na úrovni EU nájdeš, okrem menovej politiky.

    Napr. http://www.eurunion.org/eu/Economics...s-Finance.html

    marleau je offline (nepripojený) marleau

    marleau
    Ak to myslel tak ako to cíti občan,tak je to o tom,ako má banka pripraviť prostredníctvom nastrčených vlád Európu na nastolenie centrálnej moci do rúk niekoľkých "vyvolených ľudí",čo sa im s pomocou americkej politiky aj podarí a my ostaneme otroci u seba doma.
    Ak to myslel z pohľadu ekonóma,tak tomu ani Boh nerozumie,keď už aj v Bruseli sa vadia ako na trhovisku.
    Moj pohľad na vec.

    luckkka je offline (nepripojený) luckkka

    luckkka
    marleau Pozri príspevok
    Ak to myslel tak ako to cíti občan,tak je to o tom,ako má banka pripraviť prostredníctvom nastrčených vlád Európu na nastolenie centrálnej moci do rúk niekoľkých "vyvolených ľudí",čo sa im s pomocou americkej politiky aj podarí a my ostaneme otroci u seba doma.
    Ak to myslel z pohľadu ekonóma,tak tomu ani Boh nerozumie,keď už aj v Bruseli sa vadia ako na trhovisku.
    Moj pohľad na vec.
    takze si myslis, ze ak budem pisat o fiskalnej politike budem pisat k veci? a myslim ze on to chce z pohladu ekonoma, kedze studujem ekonomiu a jemu nejde tako o tu teoriu ako o to, aky si zadam aktualny problem a co budem riesit a aky mam na to svoj nazor..

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.