Zavrieť

Porady

Bezúročná pôžička

Dobrý deň, prosím vás môže s.r.o. poskytnúť jedinému spoločníkovi,konateľovi, ktorý je zároveň zamestnancom bezúročnú pôžičku? Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    martina2006 Pozri príspevok
    Dobrý deň, prosím vás môže s.r.o. poskytnúť jedinému spoločníkovi,konateľovi, ktorý je zároveň zamestnancom bezúročnú pôžičku? Ďakujem.
    Môže.

    lubko6394 je offline (nepripojený) lubko6394

    Strojár lubko6394
    martina2006 Pozri príspevok
    Dobrý deň, prosím vás môže s.r.o. poskytnúť jedinému spoločníkovi,konateľovi, ktorý je zároveň zamestnancom bezúročnú pôžičku? Ďakujem.
    A dá sa to tiež nazvať záloha.

    martina2006 je offline (nepripojený) martina2006

    martina2006
    Čítala som staršie príspevky a je tam, že treba vypočítať obvyklý úrok a ten zamestnancovi zdaniť. Mám vypočítať každý mesiac úrok a ten zdaniť, alebo až na konci pri vrátení peńazí, to zdaniť naraz? Nemala som ešte takýto prípad. ďakujem

    lubko6394 je offline (nepripojený) lubko6394

    Strojár lubko6394
    martina2006 Pozri príspevok
    Ako záloha na mzdu?
    Nie. Zálohu nijak nešpecifikovať. Akurát na prechode rokov je treba spraviť vrátenie zálohy do pokladne k 31.12 a k 1.1. znovu vydať z pokladne novú zálohu. Ja mám takto 15-tis. pre zicher, že by sa niečo udialo s bankou.

    lubko6394 je offline (nepripojený) lubko6394

    Strojár lubko6394
    A čo ja viem. Ako FO sa k peniazom dostanem skôr a riešim sám sebe si. A ked mi nechýbajú, tak by mi zbytočne svietili na účte SRO. Neviem ako je to s dňami, ale ak sa niečo stane 5-teho a výplaty neodišli, tak riešiť to 25.-teho by mám asi nepomohlo - boli by sme v ... všetci.

    lubko6394 je offline (nepripojený) lubko6394

    Strojár lubko6394
    martina2006 Pozri príspevok
    Čítala som staršie príspevky a je tam, že treba vypočítať obvyklý úrok a ten zamestnancovi zdaniť. Mám vypočítať každý mesiac úrok a ten zdaniť, alebo až na konci pri vrátení peńazí, to zdaniť naraz? Nemala som ešte takýto prípad. ďakujem
    Ha, a daňáci budú nad tým špekulovať, či sa neobohatil, alebo či firma nezarobila a ešte nedajbože to zaradia ako neoprávnené podnikanie, lebo požičiavanie peňazí asi v predmete činnosti nie je licencia od NBS tiež nie... Však sme na Slovensku. Najjednoduchšie som Ti popísal, ale keď chceš komplikácie...

    nela07 je offline (nepripojený) nela07

    nela07
    Ahojte , ak poskytne firma firme bezúročnú pôžičku, musí si firma, ktorá požičiava dať v daňovom priznaní do výnosov obvyklý úrok, ktorý by dostala, ak by pôžičku úročila? Ide o nezávislé osoby.
    nika6 toto by aj mňa zaujímalo, ak máte niekto s týmto skúsenosť, prosím dajte vedieť

    Bezúročná pôžička

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.