Zavrieť

Porady

Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    prečo dve rovnaké témy? už som ti odpovedala.

    gokko je offline (nepripojený) gokko

    gokko
    mne sa to nejako nezobrazuje, tak som myslela, že som to neuložila, a napísala som to znovu . Tak neviem, čo som urobila. Prepáčte
    Dobrý deň! Vedeli by ste mi poradiť, začínam so živnosťou, chcem vykonávať opravy odevov a šitie na zákazku. Moja otázka znie či budem potrebovať od roku 2012 registračnú pokladňu? Prosím poradte mi!

    Ada9 je offline (nepripojený) Ada9

    vediem účtovníctvo pre firmy ...viac Ada9
    Kejka, prosím Ťa ako je to s používaním registračnej pokladnice a evidovaním úhrady pohľadávok, v prípade ak firma vykonáva viacero činnosti . Napr. má maloobchod, kde musí použivať reg.pokladňu a má aj napr. stavebnú činnosť a stolársku výrobu, pri ktorých použivať reg. pokladňu nemusí. Vysvetľujem si to správne, že ak príjme úhradu pohľadávky, ktorá vznikla pri stavebnej činnosti alebo z činnosti stolárskej dielne, tak túto úhradu nemusí evidovať cez RP... eviduje si len tržby za predaj v maloobchodnej predajni. ďakujem za ochotu

    občasník je offline (nepripojený) občasník

    občasník
    Pre všetkých , možno pomôže :

    Zákon o ERP sa vzťahuje na podnikateľa, ktorý predáva tovar alebo poskytuje služby,
    zoznam služieb je taxatívne vymedzený v prílohe č. 1 zákona o ERP, pričom tržby z predaja
    tovaru alebo z poskytnutia služby prijíma v hotovosti alebo inými platobnými
    prostriedkami nahrádzajúcimi hotovosť.
    Upozorňujeme, že podľa zákona o ERP podnikateľ môže používať :
    - pokladnicu, ktorou je elektronické registračné zariadenie vybavené ustanovenými
    technickými časťami podľa zákona o ERP, alebo počítač s vlastným registračným
    programom a so samostatnou fiskálnou tlačiarňou,
    - len takú pokladnicu, na ktorú akreditovaná osoba vydala certifikát, daňový úrad jej
    pridelil daňový kód pokladnice, je označená plombou a spĺňa ďalšie požiadavky
    ustanovené zákonom o ERP ako aj technické požiadavky ustanovené osobitnými
    predpismi.
    Za úhradu v hotovosti sa podľa zákona o ERP považuje aj úhrada pohľadávky
    (faktúry) v hotovosti, t.j. aj tržbu prijatú v hotovosti na úhradu pohľadávky (za predaj
    tovaru alebo poskytnutie služieb, zoznam ktorých je taxatívne vymedzený v prílohe č. 1
    zákona o ERP) je podnikateľ, ktorý postupuje podľa zákona o ERP, povinný evidovať v
    pokladnici.
    Podnikatelia, ktorí pri evidovaní prijatých tržieb postupujú ešte podľa vyhlášky
    č. 55/1994 Z.z. o spôsobe vedenia tržieb elektronickou registračnou pokladnicou v znení
    neskorších predpisov (ďalej len „vyhláška o ERP“), môžu evidovať tržby podľa uvedenej
    vyhlášky do 31.12.2011.

    http://www.drsr.sk/drsr/slovak/poskytovanie_informacii/zovseobecnene_informacie/data/erp_2012_otazke.pdf

    http://www.drsr.sk/drsr/slovak/uvitanie/aktuality/a_data/priloha_erp.pdf

    http://www.drsr.sk/drsr/slovak/posky...a/erp_2012.pdf

    MartinaZC je offline (nepripojený) MartinaZC

    MartinaZC
    Prosím Vás, dobre si myslím, že keď zamestnancovi dám na každý odpracovaný deň stravný lístok v hodnote 3,80 Eur a on mi raz za mesiac /vždy posledného/ vráti do pokladne 45% z hodnoty stravenky, že toto nemusím riešiť cez ERP? Ďakujem

    Povinnosť pouzivat registracnu pokladnicu od uvedenia do prevadzky

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.