Zavrieť

Porady

Zatvorenie prevádzky - ohlasovacia povinnosť.

Ako SZČO mám dve prevádzky - predajňu s rozličným tovarom a kaderníctvo. Predajňu som nútený zatvoriť, nevynáša. Zaujímalo, kde všade je potrebné túto skutočnosť oznámiť. Narýchlo ma napadá hygiena, colnica, živnostenský úrad, mestský úrad. Treba aj na daňový úrad? Prípadne ďalšie aké ďalšie? Predajňa je v nebytových priestoroch bytového domu (bytovky). Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    Tým že uskutočníte zrušenie prevádzkarne na živnostenskom úrade , tak treba zmenu oznámiť aj príslušnému daňovému úradu a to do 15 dní od dátumu zrušenia prevádzákrne na ŽU .
    Toto oznámenie môžete uskutočniť aj cez ŽU.Treba to vyznačiť v tlačive .
    Naposledy upravil Zita5 : 08.11.11 at 05:58

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    Chcela som Vám priložiť tlačivo ale nejako sa mi to nepodarilo , tak prikladám opäť len z dôvodu, aby ste videlo, že v tlačive je taká možnosť .

    Súčasne žiadam o oznámenie uvedených zmien:
    - správcovi dane

    marekm je offline (nepripojený) marekm

    marekm
    Ďakujem, ešte ma napadla jedna vec. Oznamujem to pred zrušením alebo po zrušení? A nikde na tom tlačive nie je ku ktorému dňu to ruším.

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    Oznamujete to :

    a) buď súčasne pri podaní Oznámenia o zrušení prevádzkárne prostredníctvom živnostenského úradu
    b) alebo osobne do 15 dní po podaní Oznámenia o zrušení prevádzkarne na živnostenskom úrade , kópiu oznámenia si dajte potvrdiť pečiatkou a túto prefotenú fotokópiu priložíte k oznámeniu na Daňový úrad


    Dátum bude totožný s podaním Oznámenia ......

    marekm je offline (nepripojený) marekm

    marekm
    Dátum bude totožný s podaním oznámenia - ak to chcem zrušiť k 1.1. asi vtedy oznámenie nedám, alebo to je jedno - nemusí to sedieť na deň?

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    Pozrite to je už najmenej sa na to spýtať na Živnostenskom úrade, je pravdou , že tlačivo nedáva na výber uviesť si tam ľubovolný dátum .Treba tam ísť a dohodnúť sa a od toho sa budú odvíjať ďalšie povinnosti .

    Zatvorenie prevádzky - ohlasovacia povinnosť.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.