Zavrieť

Porady

Prerušenie činnosti s.r.o. a nepodanie daňového priznania

Dobry den,

Firma s.r.o. dlhodobo nevykazovala ziadnu cinnost, v roku 2005 bolo poziadane na OU, odbor zivnostenskeho podnikania, o prerusenie podnikatelskej cinnosti na 48 mesiacov, k comu bolo vydane aj rozhodnutie prislusneho OU o preruseni.
V roku 2011 som po dohode prevzal tuto firmu prevzal (od rodinneho príslušnika - starý otec, ktorý sa už o firmu nezaujímal) a stal som sa jedinym spolocnikom a konatelom.
Teraz som zistil, ze stary otec nepodal v obdobi prerusenia podnikatelskej cinnosti Daňové priznanie za daň z prijmu, t.j za roky 2005-2008 a Daňový úrad vyrubil za to pokuty v celkovej výške cez 6500 Eur. (Nevedeli sme o tom vobec, nakolko stary otec sa prestahoval a neoznamil danovemu uradu zmenu adresy, takze danovy urad nevedel dorucit svoje zasielky) . Daňový úrad sa tvári. že neakceptuje rozhodnutie o prerušení podnikatelskej činnosti, ktoré im predkladám a vyzerá to tak, že pokuty su pravoplatne.

Vyrubene pokuty su pre mna likvidacne, zacinam podnikat a nemam na to ..


1. Može daňovy úrad vymahat odo mna ako od fyzickej osoby danu pokutu nejakou formu. Ručím za to osobným majetkom do výšky zakladenho imania ?
2. Ako dalej s tou firmou ? Mam ju nechat existovat takto dalej s rizikom ze danovy urad bude dlhy nabalovat o uroky ? ALebo je lepsie tu firmu nejako ukoncit, zlikvidovat..? Ci vratit firmu staremu otcovi,(nech sa s tym trapi dalej on , ale to dlh nezmaže) a zalozit si , resp. kupit uz zaregistrovanu hotovu novu firmu ?


Dakujem pekne.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    logo
    TriviTax,s.r.o.
    to sú riziká, o ktorých tu stále píšeme. Radšej založiť vlastnú čistú firmu - aj ked bez histórie a teda vraj s horším kreditom vo vzťahu k bankám.
    teraz mám jedného klienta v konkurze, ešte nie oficiálne, ale zatvorili mu prevádzku, nemá vyplatené faktúry, odvody, mzdy a nieje trestne zodpovedný. Nepodniká, nemá kde.
    To je odpoved na tvoje otázky - daj firmu do likvidácie a založ si novú, ovšem je tam isté obmedzenie, ak si majiteľom takejto skrachovanej firmy a tá má dlhy, budeš mať problém s novou firmou - to ti povie právnik.
    Takže radšej sa postaraj o likvidáciu tejto čím skôr - ak tam nie je majetok, tak to nebude také zdlhavé, a následne začni od nuly.

    Prerušenie činnosti s.r.o. a nepodanie daňového priznania

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.