Zavrieť

Porady

Nezamestnaný pracujúci na dohodu o VP

Dobrý deň,
chcem sa opýtať, či nezamestnaný občan SR, ktorý je evidovaný na ÚP a je zamestnaný na dohodu o vykonaní práce, môže uplatňovať nezdaniteľné minimum?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Sisi79 Pozri príspevok
    Dobrý deň, ja som nezamestnaná a pracujem na dohodu, z každej výplaty mi ekonom našej firmy sťahuje 20% DPH, chcem sa opýtať, či mám nárok po podaní daňového priznania na vrátenie dane?
    DPH určite nie a nie 20, ale 19 %.
    Do 15.2.2012 môžeš požiadať zamestnávatela o vykonanie ročného zúčtovania dane, alebo si sama podať daňové priznanie typu A do 31.3.2012. Zrazená daň sa ti vráti.

    V roku 2012 podpíš u zamestnávatela Vyhlásenie k zdaneniu príjmov, kde si uplatníš mesačnú nedz.časť základu dane - žiadnu daň ti strhávať nebude

    Sisi79 je offline (nepripojený) Sisi79

    Sisi79
    Dobrý deň, ja som nezamestnaná a pracujem na dohodu, z každej výplaty mi ekonom našej firmy sťahuje 20% DPH, chcem sa opýtať, či mám nárok po podaní daňového priznania na vrátenie dane?

    Sisi79 je offline (nepripojený) Sisi79

    Sisi79
    Dobrý deň, chcem sa opýtať, keď si podám daňové priznanie typA(som nezamestnaná a pracujem na dohodu, zamestnávateľ mi zrážal daň) na vrátenie dane, môže si uplatniť nezdaniteľnú čiastku na mňa manžel živnostník vo svojom daňovom priznaní?

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Sisi79 Pozri príspevok
    Dobrý deň, chcem sa opýtať, keď si podám daňové priznanie typA(som nezamestnaná a pracujem na dohodu, zamestnávateľ mi zrážal daň) na vrátenie dane, môže si uplatniť nezdaniteľnú čiastku na mňa manžel živnostník vo svojom daňovom priznaní?
    Moze si uplatnit, ale len rozdiel medzi tvojim prijmom a nezdanitelnou castou.

    Nezamestnaný pracujúci na dohodu o VP

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.