Zavrieť

Porady

Odchodné

Dobrý den. takže k odchodnému..
Zamestnankyna bola PN do 27.10.2011...... 28.10.2011 mala dovolenku a skočila PP dohodou.Ozaj a viem, že si požiadal o SD. Ako mám teraz robiť výplatu???Klasika:
1. PN
2. Dovolenka 1den
3. preplatená zvyšná dovolenka
4. a čo s tým odchodným???Mám ho tam teraz nahodiť??? Normálne ju môžem k dnu 28. poodhlasovať???
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    terezamaria je offline (nepripojený) terezamaria

    som jednoducho žena terezamaria
    § 76a
    Odchodné
    Na začiatok

    (1) Zamestnávateľ poskytne zamestnancovi odchodné najmenej v sume jeho priemerného mesačného zárobku pri prvom skončení pracovného pomeru po nadobudnutí nároku na invalidný dôchodok, ak pokles schopnosti vykonávať zárobkovú činnosť je viac ako 70 %, predčasný starobný dôchodok alebo starobný dôchodok.

    (2) Zamestnávateľ poskytne zamestnancovi odchodné podľa odseku 1, ak zamestnanec požiada o poskytnutie uvedeného dôchodku pred skončením pracovného pomeru alebo do desiatich pracovných dní po jeho skončení.

    (3) Zamestnávateľ nie je povinný poskytnúť odchodné podľa odseku 1, ak sa pracovný pomer skončil podľa § 68 ods. 1.

    Hlasovalo 5 pouzivatelov

    Užitočné (5)
    vieraaaa, KEJKA, mzdarka renca, Mária27, Lubaba
    5

    terezamaria je offline (nepripojený) terezamaria

    som jednoducho žena terezamaria
    pipiskova81 Pozri príspevok
    tak to neviem presný dátum....ale myslím si, že k tomu 28.???môžem spraviť aj tak, že teraz normálne spravím výplatu, preprlatím jej dovolenku... a poodhlasujem ju a potom niekedy v najbližšom mesiaci dám odchodné???Tuším niečo také som čítala, že ona mi musí priniesť nejaké tlačivko o schválení toho dôchodku a ja potom vyplatím to odchodné??? Asi sú to banálne veci, ale ja to robím prvý krát.A nechcem zamestnakynu o niečo pripraviť.Ďakujem
    Presne a dobre si to napísala. Pokiaľ požiadala o starobný dôchodok počas trvania pracovného pomeru a do 10 dní po skončení, vyplatíš jej odchodné, keď Ti donesie doklad o priznaní starobného dôchodku.

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    ak skončila dohodou, a nie je v SD, má len žiadosť, odchodné jej nepatrí.
    K akému dátumu si podala žiadosť?

    pipiskova81 je offline (nepripojený) pipiskova81

    pipiskova81
    tak to neviem presný dátum....ale myslím si, že k tomu 28.???môžem spraviť aj tak, že teraz normálne spravím výplatu, preprlatím jej dovolenku... a poodhlasujem ju a potom niekedy v najbližšom mesiaci dám odchodné???Tuším niečo také som čítala, že ona mi musí priniesť nejaké tlačivko o schválení toho dôchodku a ja potom vyplatím to odchodné??? Asi sú to banálne veci, ale ja to robím prvý krát.A nechcem zamestnakynu o niečo pripraviť.Ďakujem

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.