Zavrieť

Porady

prerušenie živnosti

Prosím Vás, upravujem ZD pri prerušení živnosti /1.6.2005 na 1 rok/ ak úhrada FA nastala 08/05 ? Uplatňuje si 25% náklady a jedná sa len o túto 1 platbu. Živnosť nebude obnovená do termínu podania DP.
Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

    Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac ondrejvla
    Základ dane si neupravuješ, faktúru, ktorú ti uhradili dáš do príjmu, i keby ti ju uhradili v decembri.

    bredikova je offline (nepripojený) bredikova

    optimistka aj napriek veku bredikova
    Chcela by som sa spýtať, ako mám vlastne spraviť účtovníctvo FO ktorá je plátcom DPH a prerušila živnosť od 1.4.2005 na jeden rok. Čo to pre mňa znamená. čo môžem dať do výdajov a čo nie. Nulové DPH sme odovzdávali. Môžte mi poradiť čo bude výhodnejšie a ako na to.

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    bredikova
    Chcela by som sa spýtať, ako mám vlastne spraviť účtovníctvo FO ktorá je plátcom DPH a prerušila živnosť od 1.4.2005 na jeden rok. Čo to pre mňa znamená. čo môžem dať do výdajov a čo nie. Nulové DPH sme odovzdávali. Môžte mi poradiť čo bude výhodnejšie a ako na to.
    Postupuješ podľa §17odst.8 a 9 .Základ dane upravíš o cenu nespotrebovaných zásob, výšku záväzkov a pohľadávok . Do výdavkov dáš všetko ,čo sa týkalo podnikateľskej činnosti do 1.4.2OO5 a iste prišli fa aj po tomto termíne. Čo sa týka pohľadávok tak isto ZD upraviť o ich sumu , čiže plusom.

    prerušenie živnosti

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.