Zavrieť

Porady

Poradíte? Recepty .. Krevety?

Kúpila som si krevety. Veľké očistené.. predvarené.. bez hlavičky s chvostíkom, zbavené žiliek a predvarené v kilovom balení. Boli naozaj drahé (14 EURO ale ja si vždy vravím stravné lístky dostávam na to aby som mohla experimentovať). 90% mäska grilujem ale tu som si nebola istá. Najprv som ich podusila na masle podotýkam naozajstnom masle od kravičky a potom som ich narýchlo nechala opražiť. Boli dobré ale chcem vyskúšať aj niečo iné. To balenie je naozaj veľké . Vystačí mi na 2 až 3 týždne lebo nik okrem mňa to nechce. . Nezaujímajú ma odkazy na recepty z netu. To si viem nájsť. Čo Vám chutilo a ako ste to pripravili?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    evuš je offline (nepripojený) evuš

    evuš
    ...na masle opražím na kolieska pokrájaný cesnak spolu s krevetami, osolím, okorením, prilejem sladkú smotanu - prehrejem, posypem posekanou petržlenovou vňaťou, k tomu bageta a pohár bieleho vínka /petržlenovou vňaťou a cesnakom nešetrím ..../

    Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

    Dáša_
    krevety má veľmi rád synátor. teto týždeň som mu ich robila s cestovinami. Len tak na rýchlo. Najskôr somich dala na chvíľu do viracej vody - rovno sa aj rozmrazili. Potom som ich dala na olej, chviľú popražila, zaliala smotanou z mlieka s automatu, pridala trochu syra, rozmiešala a zmiešala s uvarenými mašličkami. Pochvaľoval si. Ale to je vlastne skoro to isté, čo si robila ty.

    lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

    lujza.j
    trisestri Pozri príspevok
    teraz som vsimol ze su to kralovske krevety,co len tak narychlo osmazit na masle na panvici jemne osolit a podla chuti okorenit,daju sa ochutit dresingom
    cesnak alebo čili,popr. podľa chuti a podliať vínkom

    2009 je offline (nepripojený) 2009

    2009
    Ja vravím o krevetách čo sú naozaj veľké. S cestovinami by sa nedali variť. 5-10 cm. Sú ozaj veľké. Musí byť na to recept samostatne. Chutí mi to čo som dala vyššie. V pohode to zúžitkujem tak. Ale ja osobne to beriem ako , že je to drahé a chcela by som to vyskúšať aj inak

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    zadávateľka nechce odkaz na recepty, ale priamo vyskúšaný recept.
    Dcére sa osvedčila stránka domácavarecha.sk, tam sú aj recenzie na jednotlivé recepty, predsa len skús tam, ved to je tiež taká ôporada"

    lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

    lujza.j
    ok, tak nech mi dá "neužitočné".... krevety sú v prvom rade o jednoduchosti, aby vynikla ich chuť!

    trisestri je offline (nepripojený) trisestri

    trisestri
    teraz som vsimol ze su to kralovske krevety,co len tak narychlo osmazit na masle na panvici jemne osolit a podla chuti okorenit,daju sa ochutit dresingom

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.