Zavrieť

Porady

dovolenka

Zdravím, chcela by som sa opýtať na dovolenku. Do zamestania som nastúpila 12.9.2011 na koľko dní dovolenky mám nárok do konca tohto roka. Tiež by som chcela vedieť či je ozaj pravda, že keď som bola jeden deň u lekára, tak mi to nezaplatia, lebo že vraj po novom mám nárok na preplatenie len po odpracovaných štyroch mesiacoch, viem že predtým to tak nebolo. Za rady ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Ľaľa je offline (nepripojený) Ľaľa

    Ľaľa
    talianova zuzana Pozri príspevok
    Zdravím, chcela by som sa opýtať na dovolenku. Do zamestania som nastúpila 12.9.2011 na koľko dní dovolenky mám nárok do konca tohto roka. Tiež by som chcela vedieť či je ozaj pravda, že keď som bola jeden deň u lekára, tak mi to nezaplatia, lebo že vraj po novom mám nárok na preplatenie len po odpracovaných štyroch mesiacoch, viem že predtým to tak nebolo. Za rady ďakujem.
    Súhlasím s ZK 24, za deň v ktorý si bola u lekára máš nárok na náhradu mzdy, "po novom" je len to, že keď nastúpiš do zamestnania trebárs v IX. mesiaci ako píšeš, tak zamestnávateľ ti už nie je povinný preplatiť celých 7 dní za predpokladu, že by si tak často chodila do konca tohto roka k lekárovi, ale môže ti preplatiť len alikvótnu časť.

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Ak odpracujes do konca roka aspon 60 dni (ak nebudes PN, tak odpracujes), tak mas narok na 1/12 rocneho naroku za kazdy cely kalendarny mesiac trvania prac. pomeru, co je u teba okt. az dec., teda 3 mesiace, narok je 3/12 bud z 20 alebo z 25 dni - to zavisi od toho zakl. naroku.

    Na plateny "paragraf" narok mas - na nevyhnutne potrebny cas straveny u lekara, ak osetrenie alebo vysetrenie nebolo mozne vykonat mimo prac. casu.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.