Zavrieť

Porady

"praskanie/pukanie" kĺbov a kŕče

Dobrý deň,
Mám 15 rokov.Už dlhší čas sa ma trápi "pukanie" kostí (chrbta,krku,členkov,..) a bolestívé kŕče ,hlavne v oblasti kolien a rúk. Blízky vravia že to je tým že rastiem,alebo že sa nestravujem zdravo. Avšak ja sa zdravo pokúšam stravovať.Skúšala som už snáď "všetky" vitamínové doplnky na kŕče,a kosti... ale žiadne nezabrali. Skôr sa mi zdá že je to čím ďalej tým horšie a v poslednom čase už aj spojené s bolesťami chrbta. Čím to môže byť spôsobené?
Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    terezamaria je offline (nepripojený) terezamaria

    som jednoducho žena terezamaria
    Zájdi k k svojmu lekárovi a povedz čo Ťa trápi. Bolo by dobré vyšetriť kalcium, magnézium, či ho je v tele dostatok. Rozhodne to bude rýchlym rastom a vtedy tieto stopové prvky môžu chýbať. Proti kŕčom lekári odporúčajú piť magnézium a kalcium.

    ja.nus.ka34 je offline (nepripojený) ja.nus.ka34

    ja.nus.ka34
    aj moja dcéra 16 ročná mala takýto podobný problém...ona zas mala skoro stále krče v nohách,potom už aj v rukách,bolo jedno či cez deň alebo v noci...asi pol roka užívala skoro v kuse magnézium,to jej dal lekár po vyšetreniach krvi a teraz v tomto období má zatiaľ pokoj...ale bola to dlhodobejšia liečba :-(

    ivuliatko je offline (nepripojený) ivuliatko

    medúza medzi čučoriedkami (Július Satinský: "ČUČORIEDKY = dievčatá od 15 do 25 rokov, MEDÚZY od 30 do 80 a po osemdesiatke sú STARÉ PRAŽENICE, ktoré majú obrovský zmysel pre humor a o svete si myslia svoje"). ...viac ivuliatko
    Športom k trvalej invalidite
    Síce trochu čierny humor, ale čiastočná pravda. Dcéra robila 9 rokov krasokorčuľovanie - dvojfázový tréning 6 dní v týždni, tak viem, o čom hovorím. Problémy s chrbticou, kĺbmi, kŕče. Príčina - jednostranná záťaž, otrasy pri skokoch, tvrdé dopady, málo rehabilitácie a relaxácie. V tvojom prípade odporúčam ortopéda, ultrazvukové vyšetrenie kĺbov. Možno by pomohol aj fyzioterapeut?

    Kvaka je offline (nepripojený) Kvaka

    Kvaka
    Kejty_ Pozri príspevok
    Pohybu mám až priveľa.8rokov tancujem,jazdím na koni a pod.
    ďakujem za radu
    No ak máš 15 rokov, tancuješ a jazdíš na koni, a máš bolesti chrbta, tak si daj pohov, kým ti neodhalia príčinu problémov. Aby si neskôr v dospelosti nemala trvalé následky.

    220870 je offline (nepripojený) 220870

    Remeselník,stavbár. 220870
    Na kŕče je dobrá minerálka Magnézia(nedochucovaná).Pukanie v klboch sú zodraté majú málo výživných látok alebo organizmus má poruchu a nestíha dopĺňať výplň klbov.Ja som to mal tiež .Pol roka som hltal tabletky s vitamínmi a minerálmi(prírodný produkt) .Ale to musí povedať zisťiť niekto kto sa tomu rozumie.

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    môže to byť rýchly rast, zlé držanie tela, málo pohybu a cičenia. Bolo by fajn zájsť k lekárovi, k ortopédovi, kamkoľvek ťa doporučia.

    Kejty_ je offline (nepripojený) Kejty_

    Kejty_
    ivuliatko : áno aj túto variantu som už počula. Myslím že to môže byť aj tým.
    kvaka : no pokúsim sa, len rodičia stále vravia že to len preháňam...len v piatok ma už učitelka z tanečnej upozornila že si tie moje časté kŕče a pukanie chrbtice všimla.
    ďakujem za rady.
    ..
    Tancujem balet a tam je držanie tela rovno a vzpriamene nevyhnutné. Takže to by som mohla tiež vylúčiť.

    pasuliatko je offline (nepripojený) pasuliatko

    cholerický drak s váhavým srdcom alebo váhavý drak s cholerickým srdcom.... ?????? ...viac pasuliatko
    takýchto tému tu je xyz na čo zakladáš nové?popozeraj si tie, ktoré už sú...

    pasuliatko je offline (nepripojený) pasuliatko

    cholerický drak s váhavým srdcom alebo váhavý drak s cholerickým srdcom.... ?????? ...viac pasuliatko
    1. rast
    2. kĺbne ochorenia
    3. slabé svaly (preto bolieva chrbát)
    4. chod za lekárom nech ťa vyšetrí...

    A HĽAVNE SA NENECHAJ ODBYŤ NIEČIM TAKÝM, ŽE TOJE Z TOHO, ŽE RASTIEŠ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    Naposledy upravil pasuliatko : 13.11.11 at 09:47

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.