Zavrieť

Porady

Musím viesť skladové hospodárstvo?

Mám e-shop a osobný odber u mňa doma a niekedy čaká tovar u mňa na firme aj viac dní, musím viesť skladové hospodárstvo?

Zákazníci mi platia prevodom na účet, nepracujem s hotovosťou.

Ďakujem za odpoveď
Naposledy upravil matej37 : 14.11.11 at 12:10
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    spôsob platenia za tovar nie je podstatný - len v súvislosti s ERP a to nemáš za daných podmienok povinnosť.
    Skladové hospodárstvo je povinné, jeho forma je voliteľná.
    Môžeš si párovať objednávku+dodací list+dodávateľskú faktúru s odberateľskou faktúrou - tým by bol tiež sklad vyriešený /príjem=výdaj/
    Zo skúsenosti viem, že to nie vždy tak funguje. Lepšie povedané - skoro nikdy.
    Tovar objednáš na základe viacerých objednávok hromadne, niekto si preň príde skôr, iný neskôr - ved o tom sám píšeš.
    Takže je potrebné si viesť sklad príjem zvlášť, výdaj zvlášť tak, aby si vždy vedel preukázať čo ti zostáva na sklade a samozrejme táto evidencia musí súhlasiť s tvojim fyzickým stavom.

    matej37 je offline (nepripojený) matej37

    matej37
    Lenže mne na sklade nič nezostáva. Zatiaľ som to mal tak, že v ten istý deň ako prišiel kuriér, tak v ten istý deň tovar aj zobral ku môjmu zákazníkovi.

    Nemám ani prevádzkáreň v živnosti prihlásenú a ani ERP.

    Môžem za toto vśetko dostať pokutu od daňového úradu?

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    matej37 Pozri príspevok
    Lenže mne na sklade nič nezostáva. Zatiaľ som to mal tak, že v ten istý deň ako prišiel kuriér, tak v ten istý deň tovar aj zobral ku môjmu zákazníkovi.

    Nemám ani prevádzkáreň v živnosti prihlásenú a ani ERP.

    Môžem za toto vśetko dostať pokutu od daňového úradu?
    Však práve treba viesť evidenciu prehľadne, aby z toho bolo jasné, že Vám na sklade nič nezostáva .Pokuta je možná.

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    matej37 Pozri príspevok
    Mám e-shop a osobný odber u mňa doma a niekedy čaká tovar u mňa na firme aj viac dní, musím visť skladové hospodárstvo?
    tak to si odporuješ, ked tvrdíš, že ti tovar nezostáva, ved v zadaní si písal toto.
    treba si to evidovať tak, aby bolo jasné čo ti zostáva, ajkeby to bola nulavelánula
    0,0 v ks, m, EUR

    marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

    I am a man marjankaj
    matej37 Pozri príspevok
    Mám e-shop a osobný odber u mňa doma a niekedy čaká tovar u mňa na firme aj viac dní, musím visť skladové hospodárstvo?

    Zákaznci mi platia prevodom na účet, nepravujem s hotovosťou.

    Ďakujem za odpoveď
    Nemusíš. Veď za čo by ti potom dali pokutu, keď máš inak všetko tip-top. V rozpočte stále budú chýbať peniaze.

    Musím viesť skladové hospodárstvo?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.