Zavrieť

Porady

skladove hospodarstvo

dobry den,
prave som zakúpil pohodu standard a da sa povedat,ze som iba v zoznamovacej faze s tymto programom. Konkretne ma zaujimajú okrem jednoducheho uctovnictva aj sklady. Kedze sme firma, ktora sa zaobera predajom,montazou a servisom v oblasti plast.okien a dveri, garazovych bran by som chcel nejakym sposobom nadstavit co najvhodnejsie sklady vyrobnym poziadavkom a zo skladu potom vytvarat objednavky svojim dodavatelom.

Neviem,ci je napr. vhodne po potvrdeni objednavky zakaznikom,prijat na sklad polozky objednavky ako nulove a potom ich automaticky objednavat... ci davat vyrobok na sklad az ked pride realne vyrobok do skladu firmy. Prosim o radu. Velmi dakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Pidgey je offline (nepripojený) Pidgey

    Štastný človek :) Pidgey
    Hmmm, priznam sa, ze sa tiez pohybujem vzdialene v danej oblasti, a co sa tyka skladu, Pohodu poznam velmi dobre,ale neviem si moc dobre v praxi predstavit tuto kombinaciu.Okna, pokial viem, sa vyrabaju da sa povedat individualne, na zaklade zamerania konkretneho zakaznika.Na to by ste teda potrebovali mat v Pohode vytvorene x typov okien, nehovoriac o sposobe otvarania, umiestnenia kluciek a pod.plus k tomu potrebujete este rozne rozsirovaky, plechy, parapety atd.A toto by bol v Pohode podla mna velky problem (snazil som sa o to iste).Moj znamy to vyriesil tak, ze v Pohode vystavuje faktury,ale sklad tam nepouziva-na vytvaranie objednavok pouziva externy software dodany firmou, ktora im dodava okna.Inak, vela stastia.

    milan_z je offline (nepripojený) milan_z

    milan_z
    dakujem

    v podstate som si to predstavoval tak, ze:
    1.)zakaznik dostane cenovu ponuku
    2.)objedna ju
    3.)prijmem na sklad predmet tej objednavky ako nulovy stav
    4.)pri dodani elementov od dodavatela sa sklad navysi na pozadovane kusy.
    5.)fakturacia vystavenych faktur bude naviazana na sklad teda, budem fakturovat zo skladovych zasob.

    len stale neviem, ako to tam cele do toho skladu dat, napriklad.:

    -ked pride tovar (vseobecne , nie len okna) skorej ako faktura, tak cez prijemku... ked som vystavil prijemku na sklade mi stale nefiguroval ani jeden kus. Maximalne som s toho mohol urobit prijatu fakturu...

    -ked pride faktura (dod.list) a tovar naraz ... tak tiez neviem, ako to dat na sklad

    Pidgey je offline (nepripojený) Pidgey

    Štastný človek :) Pidgey
    Hmmm, rozdiel v prijimani cez fakturu alebo prijemku by nemal byt ziadny ,zvolite novy zaznam, a potom cez menu Zaznam sa prepnete do Skladov (Zaznam/Sklady), kde uz volite prijimane polozky.Ten postup ponuka - objednavka - fakturacia je OK, len si myslim, ze v danej oblasti to nebude efektne fungovat( neznamena to, ze to nebude fungovat vobec).Myslim si, ze po case budete mat v evidencii stovky typov okien, s minimalnymi rozdielmi v nazvoch (rozmery a pod), a tam vidim riziko vzniku chyb, prip duplicit.Poslal som Vam kontakt na mna,ak by ste mi chceli zavolat, by som vam vedel lepsie povedat v com vidim problem.Ale , tak ci tak ,ak by som nemal inu moznost, robil by som to aj ja v Pohode.(nastastie robim v inej oblasti)

    skladove hospodarstvo

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.