Zavrieť

Porady

Môže mraznička zamrznúť?

Potrebujem si overiť informáciu u skúsenejších. Môže mraznička fungovať v mraze? Resp. chcela by som zapojiť mrazák v garáži, kde sa nekúri a teplota tam klesne aj pod 0. A mám takú informáciu, že to nemôže fungovať, pretože v mrazničke zamrzne chladivo a mrazák sa pokazí. Ďakujem za info.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Katarina je offline (nepripojený) Katarina

    Katarina
    Vážne, nemala som v byte miesto. Skôr než sme ju dali na balkón ako celkom novú, konzultovali sme s opravárom chladničiek. Jeho teoretický názor bol taký, že mraznička je síce izolovaná od vonkajších vplyvov, ale by sa na balkón dávať nemala, praktické skúsenosti s tým nemal. Spotreba elektriny sa v domácnosti nezvýšila.

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    Mraznička by mala byt umiestnena v suchej a pravidelne vetranej miestnosti.
    Dovolená teplota okolia záleží na modeli mrazničky a byva uvedená na výrobnom štítku mrazničky.

    Osobne si myslim, ze mraznicka nie je "zvonka" stavana na to, aby bola umiestnena v minusovych teplotach.

    Katarina je offline (nepripojený) Katarina

    Katarina
    Mám mrazničku na balkóne na treťom poschodí už 9 rokov. Balkón nie je zasklený - pôvodný stav. Mrazničke sa zatiaľ nič nestalo. Funguje nonstop celý rok.

    PotPalo je offline (nepripojený) PotPalo

    posledný svojho druhu PotPalo
    Naša chladnička s mrazákom Calex má v návode, že pracovná teplota je nad 15°C. Ona by mohla byť aj v na balkóne, v chlade by mala mať aj nižšiu spotrebu, ale musí bežať nonstop, od leta, nevypínať ju v zime na dlhšie ako na 1 hodinu. Prevádzkou sa totiž kompresor (motor chladničky) zohrieva, takže mu nevadí že okolo mrzne. Kým vychladne, tak znova zapne a zase sa zohreje. Ak by to bolo v mraze vypnuté 24 hodín, stuhol by olej ktorým je zaliaty kompresor, a po zapnutí by to mohlo mať negatívne dôsledky, prinajmenšom na životnosť, prinajhoršom by sa spálil.

    mpca je offline (nepripojený) mpca

    bla bla.. koho to zaujíma? mpca
    Neviem o akú mrazničku sa jedná ale všetky chladničky a mrazničky majú určenú klimatickú triedu.
    Klimatická trieda, ktorá sa uvádza na chladničkách a mrazničkách, sa vzťahuje na nasledujúce: určuje optimálnu teplotu okolia, pri ktorej sa spotrebič používa. Keď si vyberáte miesto na inštaláciu spotrebiča, mali by ste brať do úvahy, že teplota v miestnosti má vplyv nielen na spotrebu energie, ale aj na optimálne fungovanie výrobku.
    Sú to tieto triedy:
    SN: + 10 až + 32 °C
    N: + 16 až + 32 °C
    ST: + 18 až + 28 °C
    T: + 18 až + 43 °C

    Chladničku ani mrazničku by som určite neodporúčal dávať do mínusových teplôt, okrem toho že by vôbec nemusela ísť/mraziť mohla by sa aj poškodiť a záruka Vám v takomto prípade nebude platiť.....

    PotPalo je offline (nepripojený) PotPalo

    posledný svojho druhu PotPalo
    Dávať chladničku/mrazák do prostredia ktoré je v rozpore s návodom na použitie je dôvod na zaniknutie záruky. Toto by som skúšal len zo starou chladničkou/mrazákom na ktorom mi už nezáleží. Ak by to náhodou neprežil, nevadí, bude to už len ako skrinka.

    Môže mraznička zamrznúť?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.