Zavrieť

Porady

problemy po vypovedi

Zdravim, toto je uz pakec potrebujem poradit
Po dohode o ukonceni pracovneho pomeru mi zamestnavatel nevyplatil poslednu mzdu plus mi je dlzny stravne listky za 4 mesiace. Zaujimave na tom je ze odvadzal za mna vsetko ale ja som do dnesneho dna nevidel zmluvu a nemam samozrejme ziadny doklad o tom ze mi vobec nejaku vyplatu dal teda ze som ju prevzal. netusim co mam robit, najracej by som sa na neho vykaslal ale uz len s principu...
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    terezamaria je offline (nepripojený) terezamaria

    som jednoducho žena terezamaria
    deef Pozri príspevok
    Zdravim, toto je uz pakec potrebujem poradit
    Po dohode o ukonceni pracovneho pomeru mi zamestnavatel nevyplatil poslednu mzdu plus mi je dlzny stravne listky za 4 mesiace. Zaujimave na tom je ze odvadzal za mna vsetko ale ja som do dnesneho dna nevidel zmluvu a nemam samozrejme ziadny doklad o tom ze mi vobec nejaku vyplatu dal teda ze som ju prevzal. netusim co mam robit, najracej by som sa na neho vykaslal ale uz len s principu...
    Až teraz, keď si skončil pracovný pomer, si zistil, že nemáš žiadnu zmluvu? Je to dosť neskoro, ale i tak si ju vypýtaj. Pokiaľ Ti nebude chcieť dať zmluvu, výstupné papiere, poslednú mzdu a stravné lístky, povedz mu jasne, že sa ideš sťažovať na Inšpektorát práce, príslušný Tvojmu bydlisku. Myslím, že potom sa preberie a dá Ti všetko.

    Hlasovalo 7 pouzivatelov

    Užitočné (7)
    KEJKA, Marína, alaya1, Kvaka, Lubaba, zdenka131, Mária27
    7

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    ako dlho si robil?
    ved ti musí dať potvrdenie o mzde, teda o príjme, zápočet,........čo si vlastne dostal?
    a čo výplatné pásky?
    Dostal si aspoň výpoved písomne? To by potvrdzovalo, že PP existoval.
    mzdu a iné nároky si môžeš žiadať súdnou cestou - pošli mu najskôr písomne na doručenku výzvu.

    Negoti je offline (nepripojený) Negoti

    Negoti
    deef Pozri príspevok
    Zdravim, toto je uz pakec potrebujem poradit
    Po dohode o ukonceni pracovneho pomeru mi zamestnavatel nevyplatil poslednu mzdu plus mi je dlzny stravne listky za 4 mesiace. Zaujimave na tom je ze odvadzal za mna vsetko ale ja som do dnesneho dna nevidel zmluvu a nemam samozrejme ziadny doklad o tom ze mi vobec nejaku vyplatu dal teda ze som ju prevzal. netusim co mam robit, najracej by som sa na neho vykaslal ale uz len s principu...
    môžeš požiadať príslušný IP o kontrolu , konajú rýchlo.....

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.