Zavrieť

Porady

Základ pre výpočet dane z príjmu.

Dobrý deň. Nie som účtovníčka a potrebujem v našej firme zbežne vypočitať ročný zisk-príjem. Viem, že sa to počíta výnosy-v našom prípade odoslané faktúry mínus všetky náklady. Ale mám to počítať s DPH alebo všetko bez DPH?
Ďakujem veľmi pekne. Pekný dník.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    ak nemáš priebežne spracované účtovníctvo, predpokladám správne, že firma nie je platiteľom DPH?
    Ak teda nie je, počítaš všetko s DPH, ved na vystavených faktúrach ani DPH uvedená byť nemôže..
    Súčasne treba spočítať všetky vystavené faktúry, či neprekračuješ obrat pre povinnú registráciu.
    Ak je firma platiteľom DPH - tak účtovníctvo muselo byť spracované už len z dôvodu Q-DPH, tak je jednoduchšie opýtať sa účtovníčky.

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    v zásade áno - bez DPH.
    S v.o.s. nemám skúsenosti, ved tam si to každý zdaňuje sám, či ako?
    Ty asi potrebuješ rámcovo stav v.o.s., aby sa vedelo, ako na tom budú jednotlivci.......hm.

    pestra je offline (nepripojený) pestra

    pestra
    Proste ide o to, že nám učtovníčka dala nejaké dáta a vychádza nám vysoký zisk. Tak som chcela zbežne vypočítať výnosy-v našom prípade odoslané faktúry mínus náklady-len tam je problém, lebo neviem, čo všetko sa tam ráta resp. neráta. Ale ďakujem za odpoveď. pa

    Základ pre výpočet dane z príjmu.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.