Zavrieť

Porady

Samostatný účet pri podnikateľskej činnosti príspvekovej organizácie

V zákone č. 523/2004 Z.z. o rozpočtových pravidlách verejnej správy v § 28 odst. 2 sa uvádza, že náklady a výnosy na podnikateľskú činnosť sa nerozpočtujú a sledujú sa na samostatnom účte. Ako mám chápať tento pojem? Je to samostatný bankový účet, alebo nejaký mimorozpočtový účet ? Ďakujem za pomoc, je to pre mňa veľmi dôležitá informácia.
Naposledy upravil Dav : 18.11.11 at 14:00
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    diseda je offline (nepripojený) diseda

    diseda
    A zároveň je to aj mimorozpočtový účet, keďže výnosy a náklady na túto činnosť sa nerozpočtujú

    almi je offline (nepripojený) almi

    almi
    ... ďakujem za rady, ale podľa informácií, ktoré som obdržala z MF SR je to takto: Podľa § 28 ods. 2 zákona č. 523/2004 Z. z. o rozpočtových pravidlách verejnej správy a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov príspevková organizácia môže vykonávať podnikateľskú činnosť, pričom výnosy a náklady na túto činnosť sa sledujú na samostatnom účte. V tomto prípade ide o sledovanie výnosov a nákladov súvisiacich s podnikateľskou činnosťou na samostatnom analytickom účte tak, aby v účtovnej evidencii bolo možné samostatne sledovať a vykazovať výnosy a náklady na podnikateľskú činnosť, t. j. oddelene od hlavnej činnosti.
    Z toho teda usudzujem, že samostatný bankový účet na podnikateľskú činnosť nie je potrebný!

    Samostatný účet pri podnikateľskej činnosti príspvekovej organizácie

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.