Zavrieť

Porady

SRO-čka a prevádzka

Dobrý den prajem, chcela by som sa opytať máme s.r.o.-čku so sídlom kde ma trvalé bydlisko konateľ, tá sro-čka má aj prenajatý priestor na prevádzku len neviem či a akým spôsobom sa hlási v obchodnom registri. Na danovom úrade uz nahlásená je. Dakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    sroservis je offline (nepripojený) sroservis

    sroservis
    Dobry den, do obchodneho registra sa prevadzkaren neoznamuje. Ale v zavislosti od sposobu vyuzitia priestoru je potrebne ohlasenie na miestne prislusny zivnostensky urad.

    Economic je offline (nepripojený) Economic

    majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac Economic
    mertinkova Pozri príspevok
    Dobrý den prajem, chcela by som sa opytať máme s.r.o.-čku so sídlom kde ma trvalé bydlisko konateľ, tá sro-čka má aj prenajatý priestor na prevádzku len neviem či a akým spôsobom sa hlási v obchodnom registri. Na danovom úrade uz nahlásená je. Dakujem.
    Treba ísť na príslušný živnostenský úrad s tlačivom : Oznámenie o zriadení prevádzky. Tam vypíšete na ktoré všetky predmety sa prevádzka vzťahuje. Myslím, že žiadny správny poplatok sa za ohlásenie prevádzky neplatí. Do OR sa prevádzka nenahlasuje.

    mertinkova je offline (nepripojený) mertinkova

    mertinkova
    Dakujem velmi pekne, čiže ked je PO zapísana v OR a má prenajatý priestor na opravu ako som hore uvádzala tak to OR nezaujíma?

    Economic je offline (nepripojený) Economic

    majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac Economic
    Presne tak. OR to nezaujíma. Nie je to údaj zapisovaný do OR.

    sroservis je offline (nepripojený) sroservis

    sroservis
    Ja ešte doplnim, áno ohlásenie prevádzkárne na živn. úrad je bezplatné. Vo Vašom prípade však bude podľa môjho názoru potrebné vydanie súhlasu hygienika (regionálny úrad verejného zdravotníctva, správny poplatok 16,5 eura - požadujú množstvo príloh - zavolajte si na ten svoj) + zrejme podľa miesta umiestnenia bude potrebný aj súhlas (resp. oznámenie) obci. Pekný deň

    SRO-čka a prevádzka

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.