Zavrieť

Porady

3 zmenna prevadzka / nepretrzita prevadzka

Dobry den, mal by som na vas zopar otazok. 1
1. do zakonnika prace od 1.9.2007, §90 Zaciatok a koniec pracovneho casu bolo doplnene: To platí aj v prípade, ak pri striedaní zamestnancov v zmenách dôjde k súbežnému výkonu práce zamestnancov nadväzujúcich zmien, najviac po dobu jednej hodiny.

Pracujem na pozicii, kde je potrebne mat zabezpecenu 24 hodinovu prevadzku. Moj zamestnavatel nas vraj oficialne vedie ako 3 zmenna prevadzka. Mame vsak viacero zmien, kde pracujeme subezne viac ako 1 hodinu, tzn. ze to nefunguje presne podla tohto bodu - ze jedna zmena strieda druhu. Je to este stale 3 zmenna prevadzka alebo uz nepretrzita?

2. v com je rozdiel pre mna alebo pre zamestnavatela, ci pracujem v 3 zmennej alebo nepretrzitej prevadzke?

3. malo by byt v pracovnej zmluve definovane, v akej prevadzke mam pracovat, ake su priplatky a pod.?

4. momentalne mam v pracovnej zmluve napisany pracovny tyzden v trvani 40 hodin. Ked som sa pytal, ci je to v poriadku a nemal by som tam mat 37.5, tak vraj to tam byt nemusi. Dolezite je, aky mam skutocne odpracovany cas a ze pracujem na zmeny. Je to v poriadku?

Dakujem za odpovede.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    3 zmenna prevadzka / nepretrzita prevadzka

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.