Zavrieť

Porady

oprava súhrnného výkazu

Dobrý deň, potrebovala by som pomoc, lebo som veci riadne pomiešala.
Za september som odovzdala riadne súhrnný výkaz- 12.10. 18-ho ešte dali faktúru-dobropis. 20-ho som odoslala opravný výkaz ale len sumu dopbropisu. 1 strana výkazu -správne kolko predali do EU celkom - teda pôvodná suma mínus dobropis a 2.strana len suma dobropisu. Dostala som výzvu že tam nesedia sumy. Teraz som pozerala že čo som pobabrala, a čítam že pri opravnom výkaze treba tam uviesť všetky údaje a nielen tie ktoré boli opravené. ok. Ale teraz ako to opraviť aby tam mali správne? Ako vystornovať opravný výkaz? Máte niekto nápad? ďakujem pekne!!!
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    katka1605 je offline (nepripojený) katka1605

    katka1605
    V podstate ste si odpovedali sami. Podáte opravný súhr. výkaz so všetkými údajmi do súhr. výkazu v sumách, ktoré sú správne a ktoré patria za dané obdobie. Čiže pr. ak ste mali 5 položiek do CZ, 10 položiek do AT uvádzate sumy vo výške, akú chcete skutočne vykázať.

    emma01 je offline (nepripojený) emma01

    emma01
    Jednoducho povedané, už podaný SV do úvahy neber (ani DÚ ho nebude brať do úvahy, keď do lehoty na podanie podáš opravný SV) a vyplň SV so správnymi hodnotami, zaklikni, že sa jedná o opravný a zašli na DÚ.

    dobsony je offline (nepripojený) dobsony

    pracujúca mamička dobsony
    Ďakujem, len tak jednoducho, lebo potom pri dodatočnom už treba uviesť len tie údaje ktoré odlíšia od riadného výkazu, to znamená že uvedie čo som 1 krát teda riadnú odovzdala a bude to sedieť? opravný výkaz -treba uviesť všetky údaje ale správne : dodatočný výkaz - treba uviesť len rozdiel. a ja som to urobila opačne!

    oprava súhrnného výkazu

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.