Zavrieť

Porady

Nástup do MŠ - choré dieťa

Dobrý deň.
V septembri moja trojročná dcérka nastúpila do škôlky. Od vtedy je často chorá - soplíky, kašeľ, zvýšené teploty. Nič vážnejšie. Antibiotikami bola v tomto čase (vlastne prvý krát) preliečená len raz. Vlastne od nástupu do škôlky bola úplne bez problémov len pár dní.
Súčasne som nastúpila do práce. K malej mi chodí opatrovateľka. Dost ma mrzí že sa jej neviem a nemôžem venovať sama. Zvažujem, že s ňou zostanem opäť doma.
Učiteľka v škôlke tvrdí, že je to len prechodné a že takto získava imunitu. Vraj to môže trvať aj rok kým sa s tým všetkým vysporiada. Pokiaľ má priesvitné soplíky, alebo pokiaľ len pokašliava, vraj do škôlky nastúpiť môže. Mne sa to nezdá fér voči nej samej. ale ani voči ostatným deťom.

Otázky:
Naozaj môže dieťa ktoré ma "len" soplíky a kašeľ bez teplôt nastúpiť do škôlky?
Čo je vhodnejšie vydržať a bojovať s chorobou a so škôlkou súčasne, alebo zostať doma?
Nie je to tak, že ak to teraz vzdáme a zostaneme doma, príde čas - napr. predškolský, kedy tým všetkým aj tak budeme musieť prejsť?

Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    petermikuláš je offline (nepripojený) petermikuláš

    petermikuláš
    1. Odpovedali ste si veľmi dobre sama. Ano ak teraz zostanete s dieťaťom doma, aj tak v piatich rokoch bude musieť nastúpiť na predškolskú prípravu a bude viac chorá ako v škôlke.
    2. ak má dieťa len priesvitné soplíky a žiadne iné príznaky /teploty, bolesti hlavy, malátnosť, bolesti bruška, hnačku a pod./ môže chodiť do škôlky
    3. pani učiteľka mala pravdu ke´d Vám hovorila, že takto si dieťa získava imunitu

    Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

    Stanislav 1975
    Petomikuláš má pravdu- tie choroby treba prekonať a bude to dobré...-to má každy tieto problémy, ked 1 krát chodí do kolektívu...

    Barborra je offline (nepripojený) Barborra

    Barborra
    Ďakujem veľmi pekne.
    Momentálne je dcérka opäť doma. Verím však, že Mikuláš ju zastihne v škôlke.

    Nástup do MŠ - choré dieťa

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.