Zavrieť

Porady

RLFO - nástup na MD, RD a nástup do práce - pomoc s vypĺňaním

Dobrý podvečer,

prosím o pomoc. Po fakt "skvelej" kolegynke mi treba urobiť čo najskôr a neviem si s tým rady:

- 1. zamestnankyňa pracuje na pracovnú zmluvu, pracovný pomer je na dobu neurčitú,
- 2. nástup na MD je 27.07.2008 /to som si zistila zo ZP/,
- 3. nástup na rodičovskú dovolenku 08.02.2009,
- 4. a nástup do práce 03.01.2010.

okrem bodu 1. nie je nič nahlásené, a teraz to potrebujem napraviť - len si neviem pomôcť či dať zmena, či ukončenie či čo... pani na sociálnej ma odkázala na jednotlivé vysvetlivky na RLFO, a čo kódy?
RLFO budú 2 alebo 3?

Ďakujem za rady.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    anawinka Pozri príspevok
    Dobrý podvečer,

    prosím o pomoc. Po fakt "skvelej" kolegynke mi treba urobiť čo najskôr a neviem si s tým rady:

    - 1. zamestnankyňa pracuje na pracovnú zmluvu, pracovný pomer je na dobu neurčitú,
    - 2. nástup na MD je 27.07.2008 /to som si zistila zo ZP/,
    - 3. nástup na rodičovskú dovolenku 08.02.2009,
    - 4. a nástup do práce 03.01.2010.

    okrem bodu 1. nie je nič nahlásené, a teraz to potrebujem napraviť - len si neviem pomôcť či dať zmena, či ukončenie či čo... pani na sociálnej ma odkázala na jednotlivé vysvetlivky na RLFO, a čo kódy?
    RLFO budú 2 alebo 3? 2 kusy alebo tri kusy?


    Ďakujem za rady.
    2. zmena
    3. zmena - ale treba aj do ZP /tu som dokonca mala, ak si dobre pamatam, dva RLFO -jeden ukončenie MD, a druhý začiatok RD. kod si nepamatam, SW to vyplnil automaticky.
    4. zmena
    takže tri alebo štyri ks RLFO.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    KEJKA Pozri príspevok
    2. zmena
    3. zmena - ale treba aj do ZP /tu som dokonca mala, ak si dobre pamatam, dva RLFO -jeden ukončenie MD, a druhý začiatok RD. kod si nepamatam, SW to vyplnil automaticky.
    4. zmena
    takže tri alebo štyri ks RLFO.
    Nie je to správne, pretože pri nástupe na RD je prerušenie, a rovnako aj nástup do práce je jeho ukončením.
    Zmena je pri nástupe a rovnako pri ukončení MD.

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    myslela som to tak, že treba vyplniť RLFO-samozrejme že je tam uvedený dátum začatia MD/1/, ukončenie MD/2/, začatia RD/3/ ukončenie RD/4/.

    Andyke je offline (nepripojený) Andyke

    Andyke
    Kejka, ale Tweety vlastne svojím príspevkom chcela vysvetliť, že pri nástupe a ukončení RD sa síce vyplňuje 2x RLFO, ale hore na tlačive treba zaškrtnúť: prerušenie.
    A pri nástupe a ukončení MD iba zmena sa zadáva hore. (tiež 2 samostatné RLFO)

    anawinka je offline (nepripojený) anawinka

    anawinka
    Ďakujem všetkým za rady,

    takže ak som to dobre pochopila RLFO budú takto:
    - zmena : začiatok na MD 27.07.2008,
    - zmena : ukončenie MD 07.02.2009,
    - prerušenie : začiatok RD 08.02.2009 kód 6 a zároveň na tom istom RLFO dám aj ukončenie RD 02.01.2010.

    nikulik je offline (nepripojený) nikulik

    nikulik
    Presne tak anawinka, len neviem či ti vezme soc.poistovna 2 udaje o RD na jednom RLFO.

    RLFO - nástup na MD, RD a nástup do práce - pomoc s vypĺňaním

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.