Zavrieť

Porady

Dohoda o vykonaní práce 2011 a daň zrazková

Chcem sa opýtať, keď pracuje clovek na dohodu o vykonani prace počas roka 2011 a strhavaju mu daň ... tak si moze v roku 2012 podať danove priznanie a daň mu danový úrad vratí??? Alebo to už zrusili? Za skore odpovede voped dakujem.. A kolko moze zarobit clovek na dohodu ked je na urade prace , aby ho nevyradili , kolko je maximalny zárobok..
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Xanti je offline (nepripojený) Xanti

    Xanti
    Tonicka Pozri príspevok
    Chcem sa opýtať, keď pracuje clovek na dohodu o vykonani prace počas roka 2011 a strhavaju mu daň ... tak si moze v roku 2012 podať danove priznanie ano môže
    a daň mu danový úrad vratí??? ano vráti
    Alebo to už zrusili? nie nezrušili
    Za skore odpovede voped dakujem.. nie je začo
    A kolko moze zarobit clovek na dohodu ked je na urade prace , aby ho nevyradili , kolko je maximalny zárobok..139,90 eur mesačne
    v texte modrým.

    zk24 je offline (nepripojený) zk24

    zk24
    JANULA999 Pozri príspevok
    Prosím, Vás daň z príjmu - dohodári. To sa posiela na účet Daň z príjmov zo závislej činnosti? Chcem to posielať odvody a nechcem to pokašlať.Daň z príjmu vyberaná zrážkou to je niečo iné, že? Díky
    príjem z dohod je na základe §5 - a teda "dan z príjmov zo závislej cinnosti".
    Dan zrázková z týchto príjmov už neexistuje, takze posielas na závislú činnosť.

    katka 23 je offline (nepripojený) katka 23

    katka 23
    maximálny zárobok na dohodu je 139,91 €
    odpočítateľná položka na rok 2011 je 3559,20 €

    Katarina je offline (nepripojený) Katarina

    Katarina
    Mňa by zaujímalo, ak má niekto trvalý pracovný pomer, a u toho istého zamestnávateľa príjem z dohody o vykonaní práce, a ak si bude robiť daňové priznanie sám typ A či je povinný uviesť príjem z dohody. Pýtam sa, lebo ak som dobre informovaná daň z dohody sa už nepovažuje za zrážkovú ale preddavkovú.

    zk24 je offline (nepripojený) zk24

    zk24
    Katarina Pozri príspevok
    Mňa by zaujímalo, ak má niekto trvalý pracovný pomer, a u toho istého zamestnávateľa príjem z dohody o vykonaní práce, a ak si bude robiť daňové priznanie sám typ A či je povinný uviesť príjem z dohody. Pýtam sa, lebo ak som dobre informovaná daň z dohody sa už nepovažuje za zrážkovú ale preddavkovú.

    Ano ide o preddavkovu dan. A príjmy z dohody podliehajú dani z prijmov a preto ich zahrnie do danoveho priznania.

    Katarina je offline (nepripojený) Katarina

    Katarina
    zk24 Pozri príspevok
    Ano ide o preddavkovu dan. A príjmy z dohody podliehajú dani z prijmov a preto ich zahrnie do danoveho priznania.
    Ďakujem, aj keď si ma nepotešila, bude sa celý príjem z dohody zdaňovať, nezdaniteľná čiastka sa vyčerpala z príjmu z TPP. Tušila som, že to bude takto, ale čo už.

    Katarina je offline (nepripojený) Katarina

    Katarina
    Mila123 Pozri príspevok
    nemusí si podávať DP typ A, môže mu urobiť aj zamestnávateľ RZD.....
    Ano, v tomto prípade, keď sa príjem z dohody musí uviesť do DP nemá význam, aby si robil daňové priznanie sám.

    JANULA999 je offline (nepripojený) JANULA999

    JANULA999
    Prosím, Vás daň z príjmu - dohodári. To sa posiela na účet Daň z príjmov zo závislej činnosti? Chcem to posielať odvody a nechcem to pokašlať.Daň z príjmu vyberaná zrážkou to je niečo iné, že? Díky

    Tara1 je offline (nepripojený) Tara1

    Tara1
    Prosím o radu. Včera sme zistili, že za celý rok 2011 sme z dohody neodvádzali do garančného fondu....nejaký škriatok v upgrade..
    Ako by sme to čo najmenej komplikovane dali do poriadku? Aby nemuseli byť opravné výkazy za každý ...ale asi sa tomu nevyhneme.
    Prosím vaše názory - ďakujem.

    tweedle je offline (nepripojený) tweedle

    tweedle
    doplatiť garančný fond a za každý mesiac opravný výkaz, nijak inak sa to podľa mňa riešiť nedá,,,

    nikulik je offline (nepripojený) nikulik

    nikulik
    No neviem ci by sa to nedalo aj inac, lebo napr. ja mam v programe taku moznost pri jednotlivej vyplate ktoru spracuvavam, ze v zlozkach mzdy mam take nieco ako oprava jednotlivych poisteni, za zamestnanca ale aj za zamestnavatela. Tam sa uvedie sadzba z ktorej to rata a suma ktoru chces zrazit alebo pripocitat. Myslim ze aj par rokov dozadu som tak opravovala vykazy, ze nie opravne mi bolo povedane, ale opravit v danom mesiaci,myslim ze to bolo za zamestnanca ktory mal spätne priznany invalidny dôchodok a bolo treba zmenit trosku odvody spätne.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.