Zavrieť

Porady

prijmy oslobodene od dane: Najom a ine...

Zaujimal by ma Vas nazor na par.9 ods.1 pism h) zakona o dani z prijmov. Konkretne ci moznost znizenia prijmov o patnasobok zivotneho minima (22 900,-) sa vztahuje zvlast na prijmy z prenajmu (podľa § 6 ods. 3) a zvlast na prijmy ostatne (podľa § 8 ods. 1 písm. a), d) až f)) .
Nevedeli mi na to odpovedat ani na Danovom urade.

V mojom pripade ido o to, ze mam jednak prijem z prenajmu a jednak prijem zo spatneho odpredaja podielovych listov, tak neviem, ci znizit o 22900,- v oboch riadkoch danoveho priznania FO typ B, alebo ci znizit az sucet.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Jarino je offline (nepripojený) Jarino

    Jarino
    Môj názor je, že sa kombinovať nemôže, pričom som vychádzala z § 9 a z pomôcok z daňového priznania:

    Podľa § 9 je od dane oslobodený príjem:
    podľa
    § 6 ods. 3 a podľa § 8 ods. 1 písm. a), d) f), ak nejde o príjmy, z ktorých sa daň vyberá zrážkou, ak úhrn príjmov podľa § 6 ods. 3 a podľa § 8 ods. 1 písm. a), d) f) znížený o výdavok podľa § 8 ods. 5 a 7 nepresiahne v zdaňovacom období päťnásobok sumy životného minima platného k 1. januáru príslušného zdaňovacieho obdobia; ak takto vymedzené príjmy presiahnu päťnásobok sumy životného minima platného k 1. januáru príslušného zdaňovacieho obdobia, do základu dane sa zahrnú len príjmy nad takto ustanovenú sumu; výdavky nezahrnuté do základu dane, priraďované k sume oslobodených príjmov sa určia v rovnakom pomere, v akom je suma oslobodených príjmov k celkovým príjmom zahrnutým do základu dane,

    Toto je z daňového priznania ako odkaz pod tabuľkou:



    Na r. 10 stĺ. 1
    sa uvádza v súlade s § 9 ods. 1 písm. h) zákona kladný rozdiel medzi príjmom z prenájmu nehnuteľnosti a pänásobkom sumy životného minima platného k 1. januáru príslušného zdaňovacieho obdobia (ïalej len „pänásobok ivotného minima“), za predpokladu, že daòovník v príslušnom zdaňovacom období nedosiahne príjmy z prenájmu nehnuteľnosti v kombinácii s príjmami podľa § 8 ods. 1 písm. a), d) a f) zákona.

    Naposledy upravil Jarino : 25.01.06 at 18:22

    prijmy oslobodene od dane: Najom a ine...

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.