Zavrieť

Porady

kalendáre na rok 2012 zakúpené v roku 2011

V roku 2011 sme zakúpili kalendáre na rok 2012. zamestnancom budú rozdané v roku 2011. Mám náklady časovo rozlišovať?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veruska je offline (nepripojený) veruska

    veruska
    V najnovšom Poradcovi 2/2012 sa rozoberá aj táto situácia - Kalendáre na rok 2012 vytlačené a distribuované v roku 2011.
    Ak sú kalendáre dodané účtovnej jednotke v roku 2011 a tieto budú rozdané zamestnancom, ktorí ich budú mať k dispozícii pre svoju prácu ešte v roku 2011, pôjde o účtovný prípad roku 2011. Ak by kalendáre boli dodané a zamestnancom rozdané až v januári 2012, pôjde o účtovný prípad roka 2012.

    ekopo je offline (nepripojený) ekopo

    JA ekopo
    takto by odpovedalo DRSR:

    v zmysle postupov účtovania pre PU § 5 ods 5 kritériom na účtovanie účtovných prípadov časového rozlíšenia je skutočnosť, že je známy ich vecný obsah, suma a je určené obdobie, ktorého sa týkajú.

    ekopo je offline (nepripojený) ekopo

    JA ekopo
    veruska Pozri príspevok
    V najnovšom Poradcovi 2/2012 sa rozoberá aj táto situácia - Kalendáre na rok 2012 vytlačené a distribuované v roku 2011.
    Ak sú kalendáre dodané účtovnej jednotke v roku 2011 a tieto budú rozdané zamestnancom, ktorí ich budú mať k dispozícii pre svoju prácu ešte v roku 2011, pôjde o účtovný prípad roku 2011. Ak by kalendáre boli dodané a zamestnancom rozdané až v januári 2012, pôjde o účtovný prípad roka 2012.
    ...som len veľmi zvedavý, ako bude firma napr. po dvoch rokoch pri prípadnej kontrole dokazovať, kedy boli kalendáre odovzdané zamestnancom.
    ...odpoveď z Poradcu nie je podložená žiadym §§ (tým nechcem napísať, že nemôže byť správna)
    ...treba sa držať postupov.....
    ...mimochodom ak sú dodané aj rozdané v 2012, tak niet čo riešiť....

    zk24 je offline (nepripojený) zk24

    zk24
    Normálne musím povedať, že ma toto celkom zaujalo a trošku úsmevu vyčarilo. To fakt by sa malo uvažovať o nejakom časovom rozlíšení pri kúpení kalendárov na rok 2012? To keď kúpim perá na ktorých bude napísaný rok 2012 tak tiež mám takto uvažovať, že kedy som im ho dala? A čo ked tým perom bude písať ešte aj v roku 2013?*

    Nevravím ked ide o nejaké predplatné a podobné veci, ale len za to že je na kalendári napísaný budúci rok tak by som mala rozlišovať náklady? A ked som si kupila kalendár, ktorý je na 10 rokov dopredu tak čo?

    Ja by som teda nerozlišovala. Šup kedy som to kupila vtedy do nákladov.*

    zuzanna je offline (nepripojený) zuzanna

    zuzanna
    firma kupila kalendare na rok 2012 nie je na nich logo firmy ale davame ich ako darcek teda podakovanie firmam za ich spolupracu mozem to dat do nakladov a uplatnit DPH???

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    zuzanna Pozri príspevok
    firma kupila kalendare na rok 2012 nie je na nich logo firmy ale davame ich ako darcek teda podakovanie firmam za ich spolupracu mozem to dat do nakladov a uplatnit DPH???
    Zákon už nepožaduje na reklamných predmetoch logoch firmy, takže to môžeš zaúčtovať na 501AE s odpočtom dph.

    zuzanna je offline (nepripojený) zuzanna

    zuzanna
    môze byt reklamným predmetom aj manikúra alebo vreckové nožíky??? tiez mozem z toho uplatnit DPH a dat do nákladov firmy???

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    zuzanna Pozri príspevok
    môze byt reklamným predmetom aj manikúra alebo vreckové nožíky??? tiez mozem z toho uplatnit DPH a dat do nákladov firmy???
    Áno, môžu byť.

    zuzanna je offline (nepripojený) zuzanna

    zuzanna
    zuzanna Pozri príspevok
    môze byt reklamným predmetom aj manikúra alebo vreckové nožíky??? tiez mozem z toho uplatnit DPH a dat do nákladov firmy???
    a mozem tiez uplatnit DPH normalne ???

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.