Zavrieť

Porady

odmeny spolocnikom v s.r.o.

Rada by som sa informovala, ci sa este nejakym sposobom upravuju odmeny vyplatene spolocnikom v spolocnosti s rucenim obmedzenym? resp. ci ma spolocnik este nejaku povinnost voci statu?
Dakujem
Usporiadat
dee-dee7 dee-dee7

dee-dee7 je offline (nepripojený) dee-dee7

podotazka: ako to je s prerozdelenim hospodarskeho vysledku u konatela a jednotlivych spolocnikov?
0 0
zk24 zk24

zk24 je offline (nepripojený) zk24

dee-dee7 Pozri príspevok
Rada by som sa informovala, ci sa este nejakym sposobom upravuju odmeny vyplatene spolocnikom v spolocnosti s rucenim obmedzenym? resp. ci ma spolocnik este nejaku povinnost voci statu?
Dakujem
Hovoríme o odmenách na základe čoho? Podiely na zisku, mandátne zmluvy....*
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
len zhruba a krátko, viac v podobných témach:
odmena na základe DVP za konkrétnu prácu /nie za výkon funkcie/ podlieha 1,05 odvodu do SP, + daň z príjmu, neplatí sa ZP.
odmena za výkon funkcie konateľa - možný pravidelný ale aj ako nepravidelný príjem, odvody+ZP, pozri príslušnú tému, nie všetky odvody sa platia ale ZP určite,
odmena=podiel na zisku za rok 2011 bude povinný odvod do ZP v nasl. roku po vyplatení do 31.3. /ak sa to nemení/
........v zmysle platnej legislatívy.
=========
upravujem, 31.3. bol termín na podanie RZZP2010
Naposledy upravil KEJKA : 25.11.11 at 15:37
0 0
Mila123 Mila123

Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

RZZP za rok 2011 bude vykonávať príslušná ZP do 30 06 2012, zašle rozhodnutie, splatnosť nedoplatkov z RZZP bude k 30 09 2012......
0 0
zk24 zk24

zk24 je offline (nepripojený) zk24

Je to veľmi široké zadanie. Následne sa rozdeľujú odvody do ZP aj podľa toho či ide o osobu s majektovou účasťou alebo nie. Pri socialnom poistení takisto. Takže buď hľadaj v iných témach, alebo daj konkrétne kombinácie, o akej odmene hovoríme, či konatelia sú zároveň spoločníkmi atď...
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
dee-dee7 Pozri príspevok
podotazka: ako to je s prerozdelenim hospodarskeho vysledku u konatela a jednotlivych spolocnikov?
Konateľ by mal mať nárok na odmenu na základe uzatvorenej zmluvy. Konateľ nie je spoločník. Spoločník má nárok na podiel zo zisku po uzavretí účtovného obdobia.
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
Mila123 Pozri príspevok
RZZP za rok 2011 bude vykonávať príslušná ZP do 30 06 2012, zašle rozhodnutie, splatnosť nedoplatkov z RZZP bude k 30 09 2012......
.hlavne že nás naháňali do 31.3.2011, ale pravda - s platbou do 31.3. som to prehnala, škrtám.
0 0
Mila123 Mila123

Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

KEJKA Pozri príspevok
.hlavne že nás naháňali do 31.3.2011, ale pravda - s platbou do 31.3. som to prehnala, škrtám.
ZP si musí najprv zistiť aj základy dane z DP, do 31 03 2012 by to ozaj nestihli......
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
Mila123 Pozri príspevok
ZP si musí najprv zistiť aj základy dane z DP, do 31 03 2012 by to ozaj nestihli......
A čo s možnosťou podať DP na základe požiadania o predlženie lehoty 30. 6. 2011 ?
0 0
Mila123 Mila123

Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

Economic Pozri príspevok
A čo s možnosťou podať DP na základe požiadania o predlženie lehoty 30. 6. 2011 ?
aj na toto zákonodarca myslel, termíny nielen pre SP sa v tomto prípade o 3 mesiace posúvajú......pre ZP o 2 mesiace....
Naposledy upravil Mila123 : 25.11.11 at 15:49 Dôvod: chybička se vloudila....
1 0
zk24 zk24

zk24 je offline (nepripojený) zk24

Economic Pozri príspevok
A čo s možnosťou podať DP na základe požiadania o predlženie lehoty 30. 6. 2011 ?
§19

(2) Zdravotná poisťovňa vykoná ročné zúčtovanie poistného podľa odseku 1 do 30. septembra nasledujúceho kalendárneho roka. Ak má platiteľ poistného predĺženú lehotu na podanie daňového priznania, ročné zúčtovanie poistného zdravotná poisťovňa vykoná najneskôr do 31. októbra kalendárneho roka, v ktorom je povinnosť podať daňové priznanie. Doklad o oznámení daňovému úradu o predĺžení lehoty na podanie daňového priznania je platiteľ poistného povinný predložiť zdravotnej poisťovni najneskôr v lehote na podanie daňového priznania podľa osobitného predpisu.51d) Ak poistenec nepredloží doklad o oznámení daňovému úradu o predĺžení lehoty na podanie daňového priznania podľa tretej vety, na jeho námietku podanú proti výkazu nedoplatkov podľa odseku 9 len z tohto dôvodu sa neprihliada.
1 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
Ďakujeeeeem. Nemusím už študovať zákon
0 0
zk24 zk24

zk24 je offline (nepripojený) zk24

Mila123 Pozri príspevok
aj na toto zákonodarca myslel, termíny nielen pre SP sa v tomto prípade o 3 mesiace posúvajú......pre ZP o 2 mesiace....
Prečo myslíš že o dva? Riadne RZZP by malo byť vykonané do 30.9.2012. V prípade, že daňovník požiadal o predlženie lehoty na podanie DP, tak lehota na RZZP je 31.10.2012.

A úhrada nedoplatkov je:

(15) Platiteľ poistného je povinný príslušnej zdravotnej poisťovni odviesť nedoplatok najneskôr do 45 dní odo dňa nadobudnutia právoplatnosti výkazu nedoplatkov podľa odseku 9; ak ide o zamestnanca, vykoná túto povinnosť za neho zamestnávateľ, ak je poistenec stále jeho zamestnancom.
Naposledy upravil zk24 : 25.11.11 at 15:59
0 0
dee-dee7 dee-dee7

dee-dee7 je offline (nepripojený) dee-dee7

ako je to, ak ide o prerozdelenie HV - zisku medzi spolocnikov? z tejto ciastky je potrebne nieco odvadzat? myslim uz konkretne spolocnika. Mame spolocnikov zamestnanych v spolocnosti, spolocnika (ZTP), ktory je SZCO a spolocnika, ktory je zamestnany v inom zamestnani a vo firme figuruje len ako spolocnik. diky
0 0
Mila123 Mila123

Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

spoločník, kt. má podiel na majetkovej účasti má povinnosť zo zisku za rok 2011 zaplatiť cez RZZP 10 % odvod......
ak má konateľ bez majetkovej účasti podiel na zisku je povinný z neho odviesť poistné na ZP i SP......
0 0
dee-dee7 dee-dee7

dee-dee7 je offline (nepripojený) dee-dee7

Mila123 Pozri príspevok
spoločník, kt. má podiel na majetkovej účasti má povinnosť zo zisku za rok 2011 zaplatiť cez RZZP 10 % odvod......
ak má konateľ bez majetkovej účasti podiel na zisku je povinný z neho odviesť poistné na ZP i SP......
plati to aj pre rok 2010? mame v spolocnosti tuto situaciu 1. krat, tak sme si nie isti. nic viac platit netreba?
0 0
Mila123 Mila123

Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

dee-dee7 Pozri príspevok
plati to aj pre rok 2010? mame v spolocnosti tuto situaciu 1. krat, tak sme si nie isti. nic viac platit netreba?
prvýkrát za rok 2011......resp. podiely na zisku za rok 2011, budú pravdepodobne vyplatené až v roku 2012
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
Mila123 Pozri príspevok
prvýkrát za rok 2011......resp. podiely na zisku za rok 2011, budú pravdepodobne vyplatené až v roku 2012
Čiže budeme sa snažiť skresať zisk na čo najmenší...
Alebo druhá varianta. Kto ma donúti si podiel na zisku vyplatiť ? Predsa nik ! Figu dostanú..... a ja si ho radšej ani nevyplatím účtovne a nebudem cvakať...
0 0
dee-dee7 dee-dee7

dee-dee7 je offline (nepripojený) dee-dee7

Economic Pozri príspevok
Čiže budeme sa snažiť skresať zisk na čo najmenší...
Alebo druhá varianta. Kto ma donúti si podiel na zisku vyplatiť ? Predsa nik ! Figu dostanú..... a ja si ho radšej ani nevyplatím účtovne a nebudem cvakať...
je to sila, ked nemozu 2x zdanit, tak vymyslia takuto blbost
0 0
Mila123 Mila123

Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

dee-dee7 Pozri príspevok
je to sila, ked nemozu 2x zdanit, tak vymyslia takuto blbost
neboj, príde Fico a 2-x sa zdaňuje......
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať