Zavrieť

Porady

Zavazky voci spolocnikom zuctovanie

Mam lekara ktoremu uctujem sro-cku. Robi mi take veci ze obcas posle peniaze na ucty ani neviem komu samozrejme z podnikatelskeho uctu. Ja ich uctujem ako zavazok voci spolocnikom ale nemozem tak stale robit ked viem ze tento zavazok nevyrovna. Upozornovala som ho na to ze to nemoze robit je fakt ze to uz robi menej ale stane sa. Ako to mam zniest zo sveta aby to bolo v sulade zo zakonom a aby mi to prip. danovaci neobili o hlavu. Je to uz vysoka ciastka takze ani cez pokladnu to nemozem fiktivne vyrovnavat no proste neviem. Prosim o radu skusenejsich.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ANNAP je offline (nepripojený) ANNAP

    ANNAP
    ja som mala tiež takýto ale len jeden prípad a účtovala som to na nákladový účet a pripočítateľnou položkou ku HV, lebo čo s tým a nechcela som to do ďalšieho obdobia ťahať na nejakom 3-kovom účte,
    ale keď máš toho viac.....ale ak sa chceš toho zbaviť , a daňováci by mali byť spokojní, keď spravíš prip. položku.......... môj názor

    ergo je offline (nepripojený) ergo

    ergo
    Dakujem tiez som o tom uvazovala takto len som si nebola ista a chcela som radu skusenejsich, dufam ze nebude vadit ze suma je uz za par rokov trochu vyssia okolo 5000 €

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    ANNAP Pozri príspevok
    ja som mala tiež takýto ale len jeden prípad a účtovala som to na nákladový účet a pripočítateľnou položkou ku HV, lebo čo s tým a nechcela som to do ďalšieho obdobia ťahať na nejakom 3-kovom účte,
    ale keď máš toho viac.....ale ak sa chceš toho zbaviť , a daňováci by mali byť spokojní, keď spravíš prip. položku.......... môj názor
    Platbu z bežného účtu nie je možné účtovať na nákladový účet (aj keď pripočitateľný k základu dane).
    Ja takéto prípady (mám tiež lekára s sro) účtujem na 355/221.
    A potom 211/355. VIem, že je to fiktívne, ale občas to pomôže dostať pokladňu z mínusu. Alebo potom je to možné účtovať aj ako 355/364, samozrejme len v tom prípade ak sa rozhodne vyplatiť zisk. A o toľko menej sa vypláca.

    ergo je offline (nepripojený) ergo

    ergo
    ano to by sa dalo ovsem suma na vyrovnanie cez pokladnu je moc vysoka a zatial tvori iba stratu

    Stefan2005 je offline (nepripojený) Stefan2005

    ! Stefan2005
    ergo Pozri príspevok
    ano to by sa dalo ovsem suma na vyrovnanie cez pokladnu je moc vysoka a zatial tvori iba stratu
    ... je možnosť to zúčtovať aj so 364-kou (355-ku);

    ergo je offline (nepripojený) ergo

    ergo
    Zoltán Kovács Pozri príspevok
    Platbu z bežného účtu nie je možné účtovať na nákladový účet (aj keď pripočitateľný k základu dane).
    Ja takéto prípady (mám tiež lekára s sro) účtujem na 355/221.
    A potom 211/355. VIem, že je to fiktívne, ale občas to pomôže dostať pokladňu z mínusu. Alebo potom je to možné účtovať aj ako 355/364, samozrejme len v tom prípade ak sa rozhodne vyplatiť zisk. A o toľko menej sa vypláca.
    Teraz pozeram ze to uctujes ako pohladavku voci spolocnikom a clenom a ja som to davala ako zavazok 365-ku. Takze teraz si ma spochybnil, ja ma za to ze to je ako zavazok nieco co sa musi spolocnosti vratit?? Mylim sa?

    ANNAP je offline (nepripojený) ANNAP

    ANNAP
    Zoltán Kovács Pozri príspevok
    Platbu z bežného účtu nie je možné účtovať na nákladový účet (aj keď pripočitateľný k základu dane).
    Ja takéto prípady (mám tiež lekára s sro) účtujem na 355/221.
    A potom 211/355. VIem, že je to fiktívne, ale občas to pomôže dostať pokladňu z mínusu. Alebo potom je to možné účtovať aj ako 355/364, samozrejme len v tom prípade ak sa rozhodne vyplatiť zisk. A o toľko menej sa vypláca.
    dobré riešenie....využijem

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    ergo Pozri príspevok
    Teraz pozeram ze to uctujes ako pohladavku voci spolocnikom a clenom a ja som to davala ako zavazok 365-ku. Takze teraz si ma spochybnil, ja ma za to ze to je ako zavazok nieco co sa musi spolocnosti vratit?? Mylim sa?

    Ak spoločník použije peniaze na súkromné účely, tak nevzniká spoločnosti záväzok voči nemu (účet 365), ale pohľadávka predsa (účet 355). Spoločník tie peniaze musí vrátiť.

    ergo je offline (nepripojený) ergo

    ergo
    Hm tak vidim ze mam problem aj niekde inde ja som tieto ucty pochopila a pouzila opacne. Zaucala ma jedna starsia uctovnicka a ta mi poradila uctovat to na 365-ku.
    Aktualny rok viem opravit, ale co z minulym?

    Stefan2005 je offline (nepripojený) Stefan2005

    ! Stefan2005
    ergo Pozri príspevok
    Hm tak vidim ze mam problem aj niekde inde ja som tieto ucty pochopila a pouzila opacne. Zaucala ma jedna starsia uctovnicka a ta mi poradila uctovat to na 365-ku.
    Aktualny rok viem opravit, ale co z minulym?
    no ak nevieš minulý rok vysporiadať (zaplatením, zápočtom, pod.) tak ho pri inventarizácii účtov k 31.12. preúčtuj na správny účet...

    mudroš je offline (nepripojený) mudroš

    mudroš
    Má to ale aj iné riziká. Napríklad, že to DÚ posúdi ako prijem spoločníka za prácu pre spoločnosť. to je príjem zo závislej činnosti. AS čo predavok na daň z príjmov zo závislej činnosti a odvody ???

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.