Zavrieť

Porady

faktúra z roku 2004

Milí poraďáci, prosím o radu. Môžem si dať do účtovníctva 2005 faktúru z r.2004.Ešte som nemala takýto prípad, tak neviem, čo a ako. V roku 2004 nebola evidovaná a teda ani nie je v záväzkoch pri daňovom priznaní.Ako sa to účtuje. Vediem jednoduché účtovníctvo, nie som platca DPH.

Ďakujem.
Janka
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    janina028
    Milí poraďáci, prosím o radu. Môžem si dať do účtovníctva 2005 faktúru z r.2004.Ešte som nemala takýto prípad, tak neviem, čo a ako. V roku 2004 nebola evidovaná a teda ani nie je v záväzkoch pri daňovom priznaní.Ako sa to účtuje. Vediem jednoduché účtovníctvo, nie som platca DPH.

    Ďakujem.
    Janka
    Faktúra ale mala byť evidovaná . Ak je uhradená v roku 2005 ,tak ju uplatníš v tom roku , v ktorom bola uhradená pokiaľ má súvis s podnikaním. Treba , aby si ju nejakým spôsobom dala aj do záväzkov a pri jej úhrade odpísala.

    A prečo nebola evidovaná, ak to nie je tajné . Čo sa pozabudlo ?

    janina028 je offline (nepripojený) janina028

    žena janina028
    Je to fa za reklamu-Mediatel. Mám ich viac, tak akosi sa na túto pozabudlo, musela sa niekde zapatrošiť a oni ju urgovali až v r. 2005.Je to 3570sk, tak mi je to ľúto vykašlať sa na ňu. A teraz budem vyzerať ako blbec, ale ako ju mám do záväzkov dostať,veď to je rok 2004, či myslíš do tohto roku?

    Ďakujem

    Janka

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    janina028
    Je to fa za reklamu-Mediatel. Mám ich viac, tak akosi sa na túto pozabudlo, musela sa niekde zapatrošiť a oni ju urgovali až v r. 2005.Je to 3570sk, tak mi je to ľúto vykašlať sa na ňu. A teraz budem vyzerať ako blbec, ale ako ju mám do záväzkov dostať,veď to je rok 2004, či myslíš do tohto roku?

    Ďakujem

    Janka
    Došlé faktúrky eviduješ priebežne ? Ak áno , nakoľko nebudeš mať voľné číslo a duplicitné by nemalo byť , tak ju daj na konci roka čiže v decembri . Však keď ju budeš mať uhradenú , tak zostatok nebudeš vykazovať .

    janina028 je offline (nepripojený) janina028

    žena janina028
    Priebežne evidujem len pre seba,kvôli úhradám. Do počítača ich idem nahádzať až teraz:p,takže si ju môžem dať do marca, keď ju mám uhradenú v marci. To som rada. Tak veľmi pekne ďakujem.

    Janka

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    Vidíš , aj keď účto sa má robiť priebežne , i keď ho nerobíš , tak predsa je to na niečo dobré .

    anto je offline (nepripojený) anto

    ekonóm anto
    Nie je ta faktúra už premlčaná? Účtovná jednotka je povinný každý rok robiť inventúru pohľadáviek a záväzkov. Nikto vás nekontaktoval z veriteľov, že im dlhujete faktúru? Ak nie, tak majú smolu, pri inventúre by ste zistili, že ju nemáte zaúčtovanú v roku 2004, že vám chýba a boli by ste si ju vyžiadali. Inak po troch rokoch, ak sa neurgujú pohľadávky, tak zanikajú. Veriteľ nemá už na ne nárok.

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    Ešte by nemala byť premlčaná . To majú každoročné služby , a zbytočne by sa ťahali po súdoch .

    janina028 je offline (nepripojený) janina028

    žena janina028
    Nie, tá faktúra je z novembra 2004. Len v tom mesiaci mám ešte také podobné dve, tak preto mi to asi uniklo.Ale ďakujem za info.

    Janka

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.