Zavrieť

Porady

Aké vykurovacie telesá na chatu?

Prosím o radu, postavili sme chatu - kuchynka, izba a hore podkrovie. Potrebovala by som poradiť, aké vykurovacie telesá použiť, aby ma finančne nezruinovali. Momentálne máme teplovzdušné konvektory na elektrinu s ventilátorom, ale bojím sa, že papkajú veľa elektriny. Rozmýšľala som nad olejovými radiátormi, ale netuším, či mi niečo finančne pomôžu oproti konvektotrom. Klasickým keramickým kachliam na drevo sa bránim kvôli nepohodlnosti a veľmi dlhému vykúreniu (nakoľko mám malé deti, potrebovala by som zohriať chatu čím skôr). A ešte mi radia peletové kachle. Vie mi niekto pomôcť zorientovať sa v plusoch a mínusoch a odporučiť najlepšie riešenie? Ďakujem pekne za každú radu.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    Najrychlejsie teplo daju asi klasicke plechove kachle /napr. http://www.thorma.sk/krbove-kachle/.
    Plechove kachle daju rychlejsie teplo,ale aj rychlejsie vychladnu. Keramicke zas salaju teplo dlho aj po vyhasnuti. Mozno by ti vyhovovala aj kombinacia plech-keramika.

    pioter007 je offline (nepripojený) pioter007

    pioter007
    Ja my teraz tiež robíme chatu a jednoznačná voľba sú kachle
    1.keďže je to chata je v hore predpokladám a ak nie tak aspom v blízkosti takže dreva všade naokolo je dosť = vykurovanie rýchle a praktické
    2. tým pádom nízke náklady
    3. romantika, príjemná atmosféra a niet nad praskanie dreva v krbe/kachliach
    4. nič nevykúri (pola mňa) tak dobre ako drevo a na chate by som asi ani ničím iným nekúril

    Ja osobne by som chcel takéto http://lacnekrby.sk/teplovzdusne-kac...abx-skandik-6/ sú dosť drahé ale dajú sa kúpiť o dosť lacnejšie a aj rôzne iné typy

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    Polly404 Pozri príspevok
    Prosím o radu, postavili sme chatu - kuchynka, izba a hore podkrovie. Potrebovala by som poradiť, aké vykurovacie telesá použiť, aby ma finančne nezruinovali. Momentálne máme teplovzdušné konvektory na elektrinu s ventilátorom, ale bojím sa, že papkajú veľa elektriny. Rozmýšľala som nad olejovými radiátormi, ale netuším, či mi niečo finančne pomôžu oproti konvektotrom. Klasickým keramickým kachliam na drevo sa bránim kvôli nepohodlnosti a veľmi dlhému vykúreniu (nakoľko mám malé deti, potrebovala by som zohriať chatu čím skôr). A ešte mi radia peletové kachle. Vie mi niekto pomôcť zorientovať sa v plusoch a mínusoch a odporučiť najlepšie riešenie? Ďakujem pekne za každú radu.
    ...jednoznačne drevo ...........ak nepočítam prácu s prípravou na sézónu , tak najlacnejšie ...
    Kachiel je na výber neúrekom ....
    Aké veľké sú izby ???...nemyslím , že je to až tak hrozné ...

    Deti povyrastú .....problémy odpadnú ....

    Drevo v kachli pukoce .....že jaká romantika ....

    Aké vykurovacie telesá na chatu?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.