Zavrieť

Porady

Sportova miestnost pre zamestnancov

Ahojte,

pre zamestnancov firmy sa zakupil bezecky pas. Moze sa toto uplatnit ako danovo uznany vydavok v uctovnictve?
Napriklad vcera v televiznych novinach na Markize isiel prispevok, ze firma Dell si zariadila fitness miestnost pre svojich zamestnancov s plno profi strojov. Podla Vas to maju ako danovo uznany vydavok, alebo to riesia zo socialneho fondu?!?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    naozaj "uznateľný" by musel byť .. treba obhájiť pri daňovej kontrole
    čo ak napr firma má zamestnancov, ktorí musia "naháňať klientov" - a aj na dhšie trate .. a preto potrebujú mať výdrž a dobré bežecké výkony
    .. ale to v dnešnej dobe asi každá

    Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

    Mila123
    môj názor.......ja by som to riešila zo SF, a tiež nie je nárok na odpočet DPH........
    tuším pri vlastných či prenajatých špotro. či kult. a iných zariadeniach sa nedodaňuje zamestnancom (ani poistné SP, ZP)

    Ice dive je offline (nepripojený) Ice dive

    Ice dive
    tiež si myslím, že to šlo zo sociálneho fondu.... ale možno výstrel do tmy... čo ak by si zadávateľ dal do predmetov podnikania "poradenstvo v oblasti, zdravého životného štýlu a zdravej výživy" čo je voľná živnosť a na výkon tejto činnosti by si kúpil ako prostriedok na dosahovanie príjmov bežecký pás...
    Na margo Ice dive, co takto dat im to do pracovnej zmluvy, ze musia raz tyzdenne si zabehnut pol hodinku?

    Ice dive je offline (nepripojený) Ice dive

    Ice dive
    Pavol / Lukáčik&Partners Pozri príspevok
    Na margo Ice dive, co takto dat im to do pracovnej zmluvy, ze musia raz tyzdenne si zabehnut pol hodinku?
    ja som to nemyslel na zamestnancov, ale ako prostriedok na dosahovanie zisku - t.j. pre externého klienta... Katy a R to posunula do tejto roviny zvyšovania kondičky zamestnancov, ale nemáš zlé nápady, a ak by niekto nezabehol... tak by sa to posudzovalo ako hrubé porušenie pracovnej disciplíny...

    Sportova miestnost pre zamestnancov

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.