Zavrieť

Porady

Koniec roka

Ahojte, prvy krat robim koniec roka vo firme som v tom este začiatočnik, chcem sa opytat co vsetko treba robit na konci roka ked uctujem v JU.Ako je to s danou z prijmu? Robim si priebezne ako by mi vysla dan z prijmu FO (podnikatela). Viem ze rozdiel medzi P a V ak mi vychadza zisk ten sa zdanuje.

Mozem si este k vydavkom priratat odpisy?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    no nie si začiatočník v uzávierke, ale v účtovníctvom ako takom. Daj si do profilu účtovník-začiatočník, lebo je tu kopec ozajstných účtovníkov a ty si ešte také batoľa.....myslím to v dobrom.
    Hádam nie si na to sama?
    Mala by si mať poruke skúsenú účtovníčku, to je momentálne ako keby som si ja chcela svojpomocne vyoperovať slepe črevo...........a na diaľku sa radila, čo a ako.

    eva.toth je offline (nepripojený) eva.toth

    rozvedená, 2 deti eva.toth
    Odpisy si môžeš prirátať k celkovým výdavkom. Odpisy daňové presne podľa zatriedenia majetku do účtovníctva. Treba dávať pozor na leasingový majetok, vtedy sú daňové odpisy počítané v mesiacoch. Napr. automobil obstaraný v 09/2011, leasing v dĺžke 48 mesiacov, do odpisov v r. 2011 ide čiastka: cena obstarania : 48 x 4 . Odpisy sa môžu uplatniť len u takého majetku, ktorý máme v evidencii do 31.12. To sú len výňatky zo zákona, je potrebné si naštudovať daňové zákony, účtovanie v JU, zákon o DPH / ak je platcom DPH /, ak nie je platcom, je potrebné sledovať obrat, kedy sa stane podľa obratu platcom DPH. Ďalej je potrebné sa zúčastniť školení spomínaných zákonov.

    Katarina je offline (nepripojený) Katarina

    Katarina
    Radím preštudovať Zákon o dani z príjmu, Postupy...v JÚ. Zúčastniť sa školenia, hľadať odpovede tu na porade. Potom, ak budete mať konkrétnu otázku pýtajte sa, určite tu pomoc nájdete, ale základy si musíte osvojiť sama.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.