Zavrieť

Porady

platenie SP

Dobrý deň, chcem sa len spýtať, kedy som povinný platiť SP? Viem že je to po prekročení príjmu 3948,72 eur ale je to hrubý príjem? Nemôžem si od neho odpočítať ani odvody ktoré som platila v roku 2011? Viem že výdavky sa odpočítať nemôžu, ale či sa to nepočíta aspoň po odpočítaní odvodov. Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

    I am a man marjankaj
    minimálny vymeriavací základ = 339,89€
    12*339,89=4078,68 €

    zk24 je offline (nepripojený) zk24

    zk24
    Hranica príjmu za rok 2011 bude 4078,68 €

    janapill je offline (nepripojený) janapill

    janapill
    nie, na zistenie toho či bude SZČO povinne platiť odvody do SP sa zisťujú celkové príjmy neznížené o výdavky a ak sú vyššie ako 12-násobok minim.vymer.základu tak je povinná platiť od 1.7

    1cilik je offline (nepripojený) 1cilik

    1cilik
    Ako si prišla k sume 4078,68 €, zk24? Prosím, rozpíš to. Veľmi ma táto téma zaujíma, nechcem platiť zbytočne odvody aj z podnikania, keď som zároveň zamestnanec, nech si to stihnem ešte do konca roka zariadiť. Tento rok platím odvody len preto, že môj príjem bol mesačne o 6 € vyšší, ako som mohol mať, aby som neplatil odvody. Ďakujem.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.