Zavrieť

Porady

Účtovná závierka r. 2005

Ahojte, prosím poraďte, čím začať pri účtovnej závierke. Tento rok ju robím prvýkrát - zhruba viem, čo všetko obsahuje, len si neviem nájsť ten správny spôsob - nejaký harmonogram, čo mám spraviť, aby som niečo nerobila zbytočne (ak budú ešte nejaké zmeny). Začať s inventúrami, kontrolou účtov alebo čím? A ako? Čím to podložím a podobne. Veľmi pekne ďakujem za rady. A ešte by som potrebovala poradiť, na čo nesmiem zabudnúť, pri preučtovávaní rôznych rezerv, nevyfatk dodávok, časové rozlíšenie, proste, čo robíte vy a na čo si vy dávate pozor na konci roka... VĎAKA : )
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    liba2 je offline (nepripojený) liba2

    liba2
    raikkonenka
    Ahojte, prosím poraďte, čím začať pri účtovnej závierke. Tento rok ju robím prvýkrát - zhruba viem, čo všetko obsahuje, len si neviem nájsť ten správny spôsob - nejaký harmonogram, čo mám spraviť, aby som niečo nerobila zbytočne (ak budú ešte nejaké zmeny). Začať s inventúrami, kontrolou účtov alebo čím? A ako? Čím to podložím a podobne. Veľmi pekne ďakujem za rady. A ešte by som potrebovala poradiť, na čo nesmiem zabudnúť, pri preučtovávaní rôznych rezerv, nevyfatk dodávok, časové rozlíšenie, proste, čo robíte vy a na čo si vy dávate pozor na konci roka... VĎAKA : )
    Ja začínam kontrolou zostatkov na účtoch a súčane si pripravujem podklady do dokladovej inventúry.

    raikkonenka je offline (nepripojený) raikkonenka

    Miroslava Matušáková raikkonenka
    A tie podklady do dokladovej inventúry to je čo? Asi vyzerám ako totálna neschopáčka, ale každý sa raz učí

    liba2 je offline (nepripojený) liba2

    liba2
    raikkonenka
    A tie podklady do dokladovej inventúry to je čo? Asi vyzerám ako totálna neschopáčka, ale každý sa raz učí
    §30 zákona o účtovníctve:
    "1) Skutočný stav majetku, záväzkov a rozdielu majetku a záväzkov sa zisťuje inventúrou. Pri majetku hmotnej povahy a nehmotnej povahy sa skutočný stav zisťuje fyzickou inventúrou; pri záväzkoch, rozdiele majetku a záväzkov a pri tých druhoch majetku, pri ktorých nemožno vykonať fyzickú inventúru, sa skutočný stav zisťuje dokladovou inventúrou; ak je to možné, používa sa kombinácia fyzickej a dokladovej inventúry."

    alušik je offline (nepripojený) alušik

    alušik
    Raikonennka - pri dokladovej inventure ide o to, aby si mala kazdy zostatok v hlavnej knihe nejako podlozeny. Napr. ak ide o zostatok uctu 336 pripnem si k tomu napr. mesacne vykazy do poistovni, ak ide napr. o zostatok uctu 311, 321 prikladam si k tomu saldokonto+odsuhlasenie zostatkov k 31.12./ak mam/, pri 112, 132 zase prilozim inventurny supis zasob atd.
    Vsetci raz robime nieco prvy krat.

    raikkonenka je offline (nepripojený) raikkonenka

    Miroslava Matušáková raikkonenka
    Aha, no super, hneď som múdrejšia To som vedela, že ku každému účtu, ktorý kontrolujem, potrebujem mať nejaký podklad, len som nevedela, že sa to vola dokladová inventúra. Vďaka!

    Bezonmama je offline (nepripojený) Bezonmama

    Bezonmama
    Nie je mi jasné, ako mám vykazovať pri podani DP vo výkaze záväzkov a majetku preplatok daňového bonusu a vypoč. daň. Uvediem príklad:
    daň. bonus 15 000.-
    daň na úhr. 11 000.-
    prepl.daň.bonusu 4000.-, ako mám to zaevidovať prepl. daň bonus do pohľa.
    ako 4000 a daň na úhradu do zaväzkov 11 000? prosím poraďte.

    Bezonmama je offline (nepripojený) Bezonmama

    Bezonmama
    Som živnostník, v decembri t.j. 5.12.05 som fakturoval danej firme za vykonané práce, splatnosť FA BOLA 4.1.06. ako aj uhradená. Mám túto
    FA zapisať pri daňovom priznaní do výkazu o stave majetku a záväzkov
    ako pohľadávku alebo nie?

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    Bezonmama
    Som živnostník, v decembri t.j. 5.12.05 som fakturoval danej firme za vykonané práce, splatnosť FA BOLA 4.1.06. ako aj uhradená. Mám túto
    FA zapisať pri daňovom priznaní do výkazu o stave majetku a záväzkov
    ako pohľadávku alebo nie?
    Faktúra patrí do evidencie pohľadávok , ktorá sa vykazuje v zostatku neuhradených pohľadávok k 31 .12.2005 . Zostatok pohľadávok uvádzaš do Výkazu o majetku a záväzkov k 31.12.2005 .

    Tvojim príjmom bude dňom zaplatenia čiže rok2006 .

    Účtovná závierka r. 2005

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.